Fot. RS

Fot. RS

Za nami tegoroczne Świąteczne Spotkania Elblążan. Choć aura bardziej wiosenna niż zimowa, to nastrój już całkowicie bożonarodzeniowy. Był jarmark, szopka, występy artystyczne oraz liczne atrakcje dla odwiedzających.

Jak co roku, w ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia elbląska starówka zapełniła się wystawcami a ze sceny płynęły znane wszystkim dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Najmłodsi mogli odwiedzić krainę Świętego Mikołaja a następnie skorzystać z jednej z atrakcji tegorocznych spotkań – bezpłatnej karuzeli. W tym czasie każdy, kto poszukiwał jeszcze prezentów dla najbliższych mógł odwiedzić jarmark wyrobów świątecznych, na którym oprócz rękodzieła artystycznego, lampek, bombek, stroików świątecznych można było nabyć również tradycyjną żywność z różnych regionów.

Na scenie przez cały dzień prezentowały się dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli w świątecznym repertuarze a wieczorem swoje największe przeboje oraz najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykonał zespół Brathanki.

Sporą atrakcją tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan był również występ Teatru Szczudlarzy: Z Głową w Chmurach, którzy przedstawili „Opowieść o Rudolfie”. Drugiego dnia nie zabrakło również tradycyjnej już Wigilii dla elblążan. Zwieńczeniem całej imprezy był występ Chóru Cantata w Katedrze Św. Mikołaja.

Zapraszamy do fotorelacji z pierwszego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan.

Przekaż znajomym