Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Tłumy ludzi, brak miejsc do parkowania na starówce i okolicach, szereg atrakcji oraz koncerty Sound’n’Grace i Ewy Farny. Tak w największym skrócie można opisać to, co działo się wczoraj na Placu Katedralnym, gdzie zawitał świąteczny konwój Coca-Coli.

Całość odbywała się w ramach Świątecznych Spotkań Elblążan, lecz to nie stoiska (których wydaje się jest mniej niż po inne lata) ze świątecznymi ozdobami, rękodziełem artystycznym, wędlinami i pieczywem były na pierwszym planie. Liczyło się tylko między innymi zdjęcie przy jednej z dwóch ciężarówek, które wielu z nas zna tylko z reklam czy chociażby upragniona puszka z własną dedykacją.

Równie długie kolejki ustawiały się do spotkania z Mikołajem, przejażdżki wirtualnymi saniami czy możliwości spersonalizowania własnego świątecznego gifu. Chętnych na każdą z tych atrakcji było tak wielu, że kolejka do nich nie zmniejszała się przez całą imprezę. Gdy jedni odchodzili z wystanym (często nawet ponad godzinę) w długiej kolejce gadżetem, to na ich miejsce w kolejce przychodziło kilka kolejnych osób.

Podczas gdy na scenie trwały występy artystyczne oraz konkursy, nieopodal przez ponad pięć godzin powstawał z lodowej bryły truck świąteczny. Efekt końcowy można było zobaczyć tuż przed końcem eventu – przed 21:00.

Głównym punktem imprezy był najpierw koncert Sound’n’Grace, który zaśpiewał utwory z reedycji swojej płyty z utworami świątecznymi. Zdecydowana większość czekała jednak na przysłowiową wisienkę na tymże imprezowym torcie – jakim była Ewa Farna z zespołem. Kilka chwil po ich występie niebo nad Wyspą Spichrzów rozświetlił pokaz sztucznych ogni (relacja w filmiku poniżej).

Kolejny raz okazało się, że Elbląg może stać się centrum dużych wydarzeń, które ściągną do naszego miasta ludzi choćby z Gdańska, Malborka, Kartuz czy Olsztyna (wystarczyło popatrzeć po zatłoczonych parkingach wkoło starówki i na rejestracje samochodowe) a także będą transmitowane w telewizji publicznej przez cały dzień w krótkich wejściach na antenę.

Dziś, drugi dzień Świątecznych Spotkań Elblążan, już znacznie spokojniej. Powspominajmy więc raz jeszcze jak bawiliśmy się wczoraj. Zapraszamy do obszernej fotorelacji oraz filmiku z pokazu fajerwerków.

Przekaż znajomym