Jedną z atrakcji było również wspólne gotowanie. Fot. RS

Jedną z atrakcji było również wspólne gotowanie. Fot. RS

Tysiące elblążan i gości na starówce, ponad dwustu czterdziestu wystawców, niemal kilometr linii sprzedażowej oraz trzy dni pełne atrakcji. Tak w skrócie można podsumować tegoroczne Święto Chleba, które połączono z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa. Każdy, kto przechodzi elbląskim Starym Miastem wie, że takiego oblężenia nie widuje się codziennie.

Tegoroczne Święto Chleba to nie tylko jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową, to także prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży m.in. z Elbląga, Malborka i Tarnopola oraz koncerty zespołów grających muzykę historyczną, ludową i kameralną. Do dyspozycji odwiedzających były również namioty z gastronomią, wesołe miasteczko a także liczne atrakcje sportowe i rekreacyjne podczas których można było m.in. popływać na motorówce lub nartach wodnych. Nie brakowało również odtwórców historycznych, którzy codziennie prezentowali inscenizacje z dziejów naszego miasta oraz zapraszali do swojej wioski, gdzie poznać można było zwyczaje dawnych osadników tych ziem.

W tym czasie można było również wesprzeć ogólnopolską akcję zbiórki krwi pod nazwą „Motoserce” jak również spróbować swoich sił w Festiwalu Gier Planszowych „Manufaktura”.

– Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tegorocznych obchodach Święta Chleba. To naprawdę ciekawe wydarzenie, na które chce się wracać. Atmosfera jaka tutaj panuje naprawdę przyciąga – chwaliła pani Ludmiła, która przyjechała z córką do Elbląga z Kaliningradu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trzeciego dnia Święta Chleba. Pozostałe zdjęcia z pierwszego i drugiego dnia znaleźć można TUTAJ i TUTAJ

Przekaż znajomym