Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Możliwość sterowania przeciwlotniczym zestawem altyleryjsko-rakietowym, potrzymania w ręku broni wojskowej mniejszego i większego kalibru, rozmowy z żołnierzami oraz okazja poznania od wewnątrz pojazdów wojskowych. To tylko niektóre z atrakcji jakie wczoraj (15 sierpnia) czekały na elblążan na Wojewódzkich Obchodach Święta Wojska Polskiego, które odbywały się w tym roku w Elblągu. Zapraszamy do fotorelacji.

Z okazji Święta Wojska Polskiego podziękowania dla wojskowych za ich poświęcenie, zaangażowanie oraz oddanie sprawo Ojczyzny dziękował gen. Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nie zabrakło odznaczeń i awansów na wyższe stopnie wojskowe.

– Mundur wojskowy, od zawsze w naszym kraju cieszył się uznaniem i budził respekt oraz podziw. Polscy żołnierze są wszędzie tam, gdzie ich pomoc jest niezbędna: nie tylko działają na polu konfliktów zbrojnych, lecz pomagają też w misjach pokojowych, stabilizacyjnych oraz tam, gdzie klęski żywiołowe dają o sobie znać. W tych miejscach żołnierz polski jest zawsze obecny i wykonuje swoje zadania z pełną mobilizacją – mówił podczas dzisiejszych obchodów wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki.

Po części oficjalnej, przez główną ulicę starówki w uroczystej defiladzie przemaszerowali żołnierze oraz przejechał sprzęt wojskowy.

Z kolei każdy, kto wczoraj odwiedził starówkę między 13:00 a 17:00 mógł zapoznać się z wojskowym sprzętem, porozmawiać z wojskowymi oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Podczas Święta Wojska Polskiego nie mogło oczywiście zabraknąć wojskowej grochówki.

Zobacz filmik z defilady:

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej imprezy.

Przekaż znajomym