policja-migacze

Odnotowano 158 różnego rodzaju interwencji policyjnych. Funkcjonariusze wyjeżdżali do awantur, kłótni, kolizji oraz zgłoszeń nieostrożnego obchodzenia się z petardami. Na szczęście w wyniku tego ostatniego nie odnotowano incydentów zagrażających życiu lub zdrowiu.

Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 337 osób. 27 nietrzeźwych osób odwieziono do pogotowia socjalnego. Zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, gdzie rekordzista został zatrzymany przez policjantów z ruchu drogowego przy ulicy Bohaterów Westerplatte w Pasłęku i miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.W 32 przypadkach interwencje zakończyły się pouczeniami.

Odnotowano także jedno zdarzenie drogowe, które miało miejsce wczoraj około godziny 23. na ulicy Królewieckiej. Tam 50-letni kierowca mazdy 5, jadąc w stronę Milejewa, stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Po udzieleniu mu pomocy szpitalnej został zwolniony do domu. Był trzeźwy.

Wczoraj też policjanci elbląscy zatrzymali  25-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o ugodzenie nożem swojej dziewczyny. Cała sytuacja miała miejsce wczoraj nad ranem. Funkcjonariusze ustalili, że para wspólnie bawiła się na zabawie sylwestrowej. Po powrocie do domu zaczęli się awanturować. Według relacji pokrzywdzonej sprawca ugodził ją nożem w szyję i uciekł z mieszkania. Został zatrzymany przez policjantów już kilka godzin po zdarzeniu. Niewykluczone, że odpowie teraz za uszkodzenie ciała. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Życie 23-letniej kobiety nie jest zagrożone.

Przekaż znajomym