Fot. nadesłae

Fot. nadesłae

Mateusz Lamp i Dawid Strzyżewski zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali inną elbląską parę Rafał Balewski/Patryk Zmudczyński 21:14.

Dziesięć drużyn stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2018”. Kilka minut po godz. 9:00 boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. Piękna pogoda sprawiła, że sobotnie siatkarskie zmagania upłynęły uczestnikom i kibicom w miłej atmosferze.

Tradycyjnie, zawody rozegrane zostały systemem brazylijski, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały ekipy, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom siatkówki. W pierwszym półfinale zespół PWD grający w składzie Rafał Balewski/Patryk Zmudczyński bez większych problemów ograł ekipę G w składzie Michał Gnyp/Dariusz Stella 21:15. Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi półfinał w którym Synowie Anarchii (Mateusz Lamp i Dawid Strzyżewski) po bardzo ciekawym i zaciętym meczu pokonali ekipę KiM (Kamil Tomczak / Marcin Karwacki) 21:19.

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Prezydenta Elbląga na boisku zobaczyliśmy ekipy KiM i G, które starły się o trzecie miejsce. Od początku ton grze nadawali Kamil Tomczak i Marcin Karwacki z zespołu KiM, którzy ostatecznie wysoko ograli rywali, zwyciężając 21:7 i mogli cieszyć się z brązowych medali. Natomiast w wielkim finale Synowie Anarchii stanęli oko w oko z ekipą PWD. Wyrównany był tylko początek meczu, a im dłużej grał finał tym coraz większa zarysowywała się przewaga Synów Anarchii. I mimo, że Rafał Balewski i Patryk Zmudczyński dzielnie walczyli, to tego dnia musieli uznać wyższość pary Mateusz Lamp/Dawid Strzyżewski. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 21:14, a Puchar Prezydenta Elbląga powędrował do ekipy Synowie Anarchii. Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie trzech najlepszych drużyn, które otrzymały puchary, medale oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Elblągu. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej rozegrany zostanie w niedzielę, 12 sierpnia na boisku przy Tawernie Tortuga. Tym razem siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR.

Klasyfikacja końcowa:

1. Synowie Anarchii (Mateusz Lamp/Dawid Strzyżewski)

2. PWD (Rafał Balewski/Patryk Zmudczyński)

3. KiM (Kamil Tomczak/Marcin Karwacki)

4. G (Michał Gnyp/Dariusz Stella)

5. Podaj Dalej (Przemysław Borkowski/Bartek Tabero)

6. Major i Przyjaciele (Józef Tyszkowski/Mariusz Tabero)

7. Team Zając (Przemysław Matysiak/Marcin Matysiak)

8. Zdrajcy (Marek Panimasz/Jarosław Olszewski)

9. Pasja (Piotr Beling/Magdalena Beling)

10. KS Pijar (Patryk Fiłonowicz/Jakub Fiłonowicz)

Organizatorami turnieju byli: Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.

MOSiR

Przekaż znajomym