Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się w piątek z elbląską skrzypaczką Karoliną Nowotczyńską oraz Zespołem Szalone z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, prowadzonym przez Katarzynę Panicz. 

– Chciałbym Wam serdecznie pogratulować sukcesów, które odnieśliście w ostatnim czasie zarówno w kraju, jak i na arenach światowych. Jestem bardzo dumny, że mamy w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież. Z pewnością możecie liczyć na moje wsparcie – podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

Koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Karolina Nowotczyńska została  laureatką tegorocznego  17. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Osace. Zdobyła tam pierwszą nagrodę w kategorii skrzypiec i nagrodę specjalną Ministra Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii. Karolina otrzymała także stypendium Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej ISA we Wiedniu. Elblążanka wygrała z bardzo dużą konkurencją. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny co roku gromadzi setki uzdolnionych muzyków z całego świata. W Osace, podczas przesłuchań przed międzynarodowym jury, wystąpiło ponad tysiąc artystów z różnych kontynentów.

Wyjazd Karoliny Nowotczyńskiej do Japonii dofinansowany był przez Prezydenta Elbląga.

– Bardzo dziękuję za to wsparcie. Dzięki niemu mogłam uczestniczyć w tym Konkursie i spełniać swoje marzenia. Jestem bardzo szczęśliwa – mówiła Karolina Nowotczyńska.

Zespół Szalone natomiast wyśpiewał drugie miejsce podczas międzynarodowego festiwalu „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo w Wenecji, w którym wystartowało aż 530 uczestników z 13 krajów Europy. To kolejny sukces młodych elblążanek, które przygotowuje Katarzyna Panicz. W czerwcu Szalone piosenką „Nie zadzieraj nosa” wywalczyły Grand Prix 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

– Ten Zespół to dla nas wielka radość. My oprócz tego, że bardzo lubimy śpiewać, uwielbiamy też spędzać ze sobą czas, jesteśmy bardzo zżyte. To daje efekt w postaci naszych sukcesów – podkreślały podczas spotkania wokalistyki Szalonych.

Przekaż znajomym