Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Barwnie i tanecznie minęła niedziela (14 czerwca) w elbląskim „Światowidzie”, gdzie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty to ostatni turniej w tanecznym sezonie organizowany w Elblągu. Udział w nim wzięło ponad 100 par w tym 33 z Elbląga. Na zwody przyjechały pary z Piły, Bydgoszczy, Iławy, Sopot, Gdańska, Gdyni, Giżycka, Kwidzyna, Olsztyna, Ełku, Helu, Słupska, Torunia, Chojnic oraz Kaliningradu.

Przez cały dzień tancerze rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych i klasowych, których rozegrano 27. Taneczne zmagania oceniała komisja sędziowską, w której znalazły się same panie z różnych stron Polski. Aż 9 par uzyskało wyższe klasy taneczne, w tym dwie pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Maksymilian Kodrzycki i Nikola Knyszyńska uzyskali klasę E w stylu standardowych, a Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja zdobyli klasę B w stylu latynoamerykańskim. Pozostałe pary, które zdobyły nową klasę to pary z Helu, Słupska, Torunia, Ełku, Gdyni, Gdańska.

Turniej był bardzo pomyślny dla elbląskich tancerzy. 7 naszych par zdobyło złoty medal, 7 srebrny a 6 brązowy.

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” realizowany jest przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga i Ministerstwa Sportu i Turystyki

Przekaż znajomym