SONY DSC

Policjanci z Elbląga w czasie weekendu przeprowadzili 211 interwencji. Wylegitymowano w tym czasie 470 osób i zatrzymano 3 osoby poszukiwane. 32 osoby nietrzeźwe funkcjonariusze przewieźli do pogotowia socjalnego natomiast 3 do miejsca zamieszkania. Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci dzielnicowi, którzy pracowali na terenie jednego z osiedli przy ul. Robotniczej natknęli się na 16-latka, który jechał rowerem. Chłopak został wylegitymowany. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu, który też potwierdził się w badaniu alkotestem. 16-latek miał blisko 2 promile. Funkcjonariusze sprawdzili także jego rower i… wtedy okazało się, że został on skradziony mieszkańcowi Elbląga. Rower odzyskano a 16-latek został przekazany rodzicom. Informacja o jego stanie trzeźwości zostanie podana do sądu rodzinnego.

Policjanci z prewencji zatrzymali w nocy (poniedziałek) kierowcę forda escorta. Sytuacja miała miejsce na al. 1000-lecia. 43-letni mężczyzna, który kierował fordem miał 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz odpowie on przed sadem za jazdę po pijanemu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Przekaż znajomym