przybory-szkolne

Tegoroczna matura nie poszła za dobrze. Szczególnie niepokojące są wyniki egzaminu dojrzałości z matematyki. Jak informuje portal Onet.pl Ministerstwo Edukacji ma pomysł jak w przyszłości uniknąć takich złych wyników. Wymyślono – „Szkoły ćwiczeń”.

Pracownicy ministerstwa na których powołuje się portal mówią wprost, że nie można mówić tutaj tylko o winie szkół, lecz przede wszystkim złym nauczaniu samych nauczycieli. Wszyscy jasno twierdzą, że problem z matematyką zaczyna się już w nauczaniu wczesnoszkolnym, gdzie tamtejsi nauczyciele uczący dzieci nie muszą mieć przygotowania matematycznego. Postanowiono więc przeprowadzić badania kompetencji nauczycieli w klasach I-III. Wyniki podane zostaną w sierpniu.
Innym pomysłem Ministerstwa jest też wprowadzenie tzw. „Szkół ćwiczeń”, czyli placówek, które przodują w nauczaniu danego przedmiotu. Takie rozwiązanie pozwoli kierować do tych szkół na praktyki przyszłych nauczycieli by tam zdobywali praktyczną wiedzę. Jak zapewnia ministerstwo na ten cel znajdą się dodatkowe środki.

Przekaż znajomym