Fot. RS

Fot. RS

Co roku w pierwszych dniach grudnia w CSE „Światowid” odbywa się jarmark, na którym zakupić można upominki i ozdoby świąteczne, a także wyroby żywności naturalnej. – Wiele osób, szczególnie wystawców,  już dziś dopytuje o SztukaTERRiĘ, zatem informuję, że na jarmark zapraszamy 12 grudnia – mówi Agnieszka Tkaczuk z Działu Kultury Artystycznej CSE „Światowid”. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada 2015 r.

Warmińsko-Mazurskiego Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA odbędzie się po raz piąty.

– Do udziału w jarmarku zapraszamy chętnych twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne i osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego – mówi Agnieszka Tkaczuk. – W tym roku przyjmiemy wystawców ze stoiskami, które zostaną podzielone na jedenaście kategorii.

I tak w kategorii pod nazwą WSPÓLNE DZIEŁO prezentowane będą przedmioty wykonane przez świetlice szkolne i środowiskowe, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły, stowarzyszenia itp. W ramach działu KOBIECE FANABERIE nabyć będzie można biżuterię, w dziale ZABAWKI – pluszaki i lalki, a pocztówki, zakładki książkowe, breloki zakwalifikowano do działu ARTYSTYCZNE DROBIAZGI. Z kolei mydełka, kosmetyki naturalne i świece pojawią się w kategorii SPA DLA CIAŁA I DUSZY, dekoracje domowe, obrazy, poduszki, akcesoria kuchenne i grafiki w DOMOWYCH KLIMATACH, a torebki, portfele i odzież w dziale MODA I SWOBODA. Będzie też część wystawców z artykułami do tworzenia rękodzieła (ROZWIŃ SWOJĄ PASJĘ).

Przedmioty w typowo świątecznych klimatach, czyli ozdoby bożonarodzeniowe i dekoracje świąteczne znaleźć będzie można na stoiskach w kategorii IDĄ ŚWIĘTA, zaś  w kategorii SZTUKA LUDOWA pojawią się rzeźby, koronki, wyszywanki, frywolitki. Produkty żywności naturalnej pojawią się jako CUD, MIÓD I MALINA.

– W tej ostatniej kategorii przyjmujemy zgłoszenia 10 wystawców, natomiast w pozostałych maksymalnie 5 – informuje Agnieszka Tkaczuk, organizatorka jarmarku. – Zmiana w formie jest odpowiedzią na sugestie widzów i wystawców, spodziewamy się, że wpłynie korzystnie na różnorodność prezentowanych przedmiotów. Nie jest to bowiem jarmark stricte bożonarodzeniowy, zamysłem przedsięwzięcia jest raczej przybliżenie odbiorcom wszystkich kategorii rękodzieła, tych niszowych również.

W związku ze zmianami zainteresowani wystawcy proszeni są o dokładne zapoznanie się z regulaminem. Jest on dostępny wraz z formularzem zgłoszeniowym w siedzibie CSE „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu oraz na stronie internetowej:www.swiatowid.elblag.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel.: 55 611 20 59 lub na adres e-mail:  agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl

 

Przekaż znajomym