Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Dziś w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbyły się elbląskie Targi Pracy i Edukacji na których nie zabrakło zarówno tych poszukujących pracy jak i szkoły ponadgimnazjalnej dla siebie.

Coś dla uczniów…

Testy gimnazjalne już za nami. Dla każdego ucznia trzeciej klasy gimnazjum, który nie wybrał jeszcze do jakiej szkoły chciałby uczęszczać od września br. targi były doskonałą okazją, by w jednym miejscu i o jednym czasie, móc się zapoznać z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w mieście. To również pretekst by moc trapiące nas pytania zarówno nauczycielom jak i uczniom reprezentującym poszczególne placówki. Chętnych więc nie brakowało. Swoja ofertę bowiem prezentowało 13 szkół ponadgimnazjalnych z miasta oraz jedna z powiatu elbląskiego. Swoje stoiska miały również: PWSZ i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, stąd też była to okazja, by swoje plany kształcenia skonfrontować od razu z ofertą tychże szkół wyższych.

– Mój brat dwa lata temu kończąc gimnazjum brał udział w targach szkół ponadgimnazjalnych i bardzo pomogły mu w wyborze dobrej dla siebie szkoły. Do dziś nie żałuje podjętej wówczas decyzji. Liczę, że i mi się uda wyjść dziś z hali bardziej zdecydowanym, gdzie chciałbym uczęszczać od września – mówił w rozmowie z nami Mateusz, jeden z tegorocznych absolwentów gimnazjum.

…i szukających pracy

W tym roku ponownie targi szkół ponadgimnazjalnych połączone są z targami pracy. Swoje stoiska miał zarówno Powiatowy Urząd Pracy, jak i elbląskie firmy, które oprócz promocji swoich działań poszukiwały także dla siebie pracowników. W sumie na poszukujących pracy czekało 90. wystawców z czego 41 miało do zaoferowania pracę. Można też było poznać oferty jakimi dysponuje PUP a także agencje zatrudnienia, które oferowały pracę w kraju i zagranicą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Przekaż znajomym