Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Podczas dzisiejszej imprezy, która odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych poznaliśmy zwycięzców Konkursu Plastycznego „Elbląg w oczach przedszkolaka”. Uroczystość była także urozmaicona o cześć artystyczną, podczas której śpiewano piosenki z bajek oraz wykonano występy taneczne.

Podczas dzisiejszej uroczystości rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny „Elbląg w oczach przedszkolaka” zorganizowany przez Fundacje Elbląg. W konkursie mogły wziąć udział dzieci z elbląskich przedszkoli, które wykonały prace nawiązujące do tematyki związanej z miastem Elbląg.

Celem Konkursu było podkreślenie znaczenia „mojej małej ojczyzny” w kształtowaniu osobowości dziecka, uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającej architektury, pobudzanie dziecięcej wyobraźni plastycznej oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki.

Na konkurs wpłynęły 33 piękne, rozmaite i twórcze prace. Spośród nich Komisja konkursu wyłoniła trzech zwycięzców i czterech wyróżnionych.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Jagoda Kępińska

2 miejsce – Lena Grzymska

3 miejsce – Antonina Laskowska

Wyróżnieni zostali:

Zuzanna Witkowska

Marcjanna Bruzdewicz

Lena Milewska

Paulina Marcinkowska

Z trzech nagrodzonych prac zostaną stworzone pocztówki – cegiełki, do których dołączymy 2 – złotową monetę z Bramą Targową. Cegiełki posłużą Fundacji Elbląg do zbiórek publicznych, z których środki pieniężne zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych i stypendystów Fundacji Elbląg. Ponadto laureaci jak i wyróżnieni otrzymali zabawki, książki, puzzle, wejściówki do Bajlandii, możliwość bezpłatnej organizacji urodzin w Metamorfozie oraz słodycze. Dzieci, których prace nie zwyciężyły ani nie otrzymały wyróżnienia otrzymały dyplomy za udział w konkursie, plecaki, kolorowanki i przybory plastyczne.

Część artystyczną zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej w Elblągu poprzez zaśpiewanie piosenek z bajek, grę na fortepianie, klarnecie oraz interpretacje ruchowe wybranych utworów.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do wszystkich, którzy przyczynili się do ubogacenia tej wyjątkowej imprezy, a mianowicie do Pana Andrzeja Korpackiego dyrektora ZPSM w Elblągu za umożliwienie zorganizowania uroczystości w gościnnych murach Szkoły Muzycznej oraz następujących darczyńców; Bajlandia – Centrum Zabaw dla dzieci, BKT PHU Krzysztof Tupaj, Kinderplaneta – Plac zabaw dla dzieci, Wypożyczalnia strojów dla dzieci i dorosłych – SZPILECZKA, Jurex – Artykuły biurowe i szkolne, Qvo Vadis Księgarnia – wydawnictwo Teresa Wachniewska oraz Metamorfoza Studio Wizażu i Urody. Podziękowania należą się również wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację Gali – pracownikom i wolontariuszom Fundacji Elbląg.

Przekaż znajomym