Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Przez wiele lat w Elblągu z okazji Dnia Dziecka odbywały się pamiętne festyny organizowane przez harcerzy. Niestety w zeszłym roku wydarzenie pod nazwą „W krainie króla Piegusa” na dobre przeszło do historii. Najmłodsi elblążanie w tym roku nie muszą się jednak martwić, o to, że nie będą mieli gdzie spędzić swojego święta. Bardzo duże wydarzenie z okazji Dnia Dziecka organizuje 3 czerwca Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy „Concordia”. W dużej mierze będzie ono nawiązywało do mile wspominanego przez wielu mieszkańców „Piegusa”.

– Wszyscy pamiętamy, jak fajnie bawiły się co roku 1 czerwca nasze dzieci na harcerskim „Piegusie”. Szkoda, że ta impreza nie jest już kontynuowana. Nie chcemy, by w tym roku najmłodsi elblążanie nudzili się w dniu swojego święta. Postanowiliśmy więc, że nasz klub stanie na wysokości zadania i zorganizuje duży festyn dla dzieci z całego miasta, który w dużej mierze nawiązywać będzie do „Piegusa” – przyznaje Mirosław Pelc, prezes MMKS Concordia.

Organizowany przez Concordię, przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu festyn, będzie opierał się na przygotowanych dla dzieci konkurencjach związanych z aktywnością ruchową. Większość z nich tematycznie związana będzie z piłką nożną. Konkurencje, które odbędą się na murawie stadionu przy ul. Krakusa, przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Będą to m.in. mecz w bubble football, żonglerka piłką, piłkarski slalom, strzały na bramkę, turbo kozak, ale także chodzenie na szczudłach, kręgle czy rzut podkową. Zabawy prowadzić będą trenerzy Concordii.

– Za każdą zaliczoną konkurencję dziecko otrzymywać będzie określoną liczbę żetonów – tzw. Słoniki, które później będzie mogło wymienić w festynowym sklepiku na cenne nagrody. Będą to m.in. koszulki, smycze, opaski na rękę, słuchawki do telefonu, worki na obuwie, piłki czy słodycze – wylicza Marek Burkhardt, dyrektor MMKS Concordia.

Festyn pod nazwą „Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią” odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca w godzinach od 12 do 15 na terenie stadionu przy ul. Krakusa (wejście na obiekt możliwe będzie z dwóch stron – od ul. Krakusa i od ul. Brzeskiej).

Oprócz wspaniałych konkurencji na wszystkie dzieci czekać będą dodatkowe atrakcje. Na zakolach płyty boiska powstanie duża strefa zabaw, którą wypełnią olbrzymie dmuchańce. Dzieciaki, za zdobyte w konkurencjach Słoniki, będą mogły bawić się m.in. na 20-metrowym torze przeszkód komandosa, poskakać na dmuchanym statku, rekinie gigancie, czy w giga akwarium (wszystkie dmuchańce są certyfikowane i w pełni bezpieczne). Najmłodszych bawić będą szczudlarze, którzy będą wykonywać bańki mydlane i modelować balony. Każde chętne dziecko będzie też mogło pomalować twarz na specjalnym stoisku.

A to nadal nie koniec. Na stadionowym parkingu od strony ul. Brzeskiej powstanie strefa bezpieczeństwa, w której odbywać się będą pokazy służb mundurowych. Swój sprzęt, pojazdy i wyposażenie zademonstruje Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Ponadto odbędzie się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zgłodniałych czekać będzie strefa gastronomiczna z gorącym jedzeniem i napojami.

Rodzicu już dziś zaplanuj dla swojego dziecka 3 czerwca! W tym dniu na Twoje dziecko czeka wspaniała zabawa i wiele atrakcji podczas Słonikowego Dnia Dziecka z Concordią!

Przekaż znajomym