Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca dzieci z elbląskich szkół podstawowych wezmą udział w maratonie tanecznym organizowanym w Centrum Tańca „Promyk”.

Już od rana w Centrum Tańca „Promyk” jest tłocznie i tanecznie.  Uczniowie z wybranych klas z trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 6, SP 11 i SP 12  biorą udział w maratonie tanecznym.

– Są to uczniowie klas wczesnoszkolnych – mówi Joanna Karpiuk, koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia. – W tym wieku dzieciom potrzebna jest duża dawka ruchu, najmłodsi chętni uczestniczą w zajęciach tanecznych, sami zgłaszają się do udziału w nich.

Maraton prowadzą trzy instruktorki.

– Każda klasa ma swoją prowadząca – mówi instruktorka Alicja Minkiewicz. – Ja prowadzę zajęcia zumby – intensywne przy dynamicznej muzyce, wyzwalające pozytywną energię i uśmiech na twarzy. Dwie instruktorki prowadzą zajęcia z tańca nowoczesnego z elementami hip-hop i disco-dance.

Dodatkowo wszystkie trzy klasy wspólnie wezmą udział w zabawach, animacjach tanecznych i rozgrywkach sportowych. Każdy uczestnik otrzyma upominek.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania „ Ruch na wagę zdrowia” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym