Zanim jednak widzowie zasiądą w kinowym fotelu, będą mogli nauczyć się podstawowych  kroków tanecznych. Przed każdą z projekcji przygotowaliśmy krótkie warsztaty taneczne z salsy, zumby i pilates

Zanim jednak widzowie zasiądą w kinowym fotelu, będą mogli nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Przed każdą z projekcji przygotowaliśmy krótkie warsztaty taneczne z salsy, zumby i pilates

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w ramach projektu „Let’s dance together!” zaprasza dziś i jutro (6 i 7 października) na warsztaty taneczne  z salsy i zumby połączone z projekcjami filmowymi w Kinie Światowid. Wstęp wolny.

Na ekranie Kina Światowid będzie można obejrzeć filmy, których motywem przewodnim jest taniec. Już dziś, 6 października będzie projekcja „Step up 4 Revolution”, filmu o pochodzących z Miami na Florydzie flashmobowcach. Tańczą na ulicy, w galeriach sztuki i centrach handlowych. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych a każda, nawet najdziwniejsza lokalizacja może stać się parkietem. Nazywają się „The Mob”. Grupie przewodzi niejaki Sean. Pewnego dnia chłopak spotyka piękną nieznajomą o imieniu Emily. Dziewczyna przyjechała do Miami aby zostać profesjonalną tancerką. Teraz będzie miała okazję uczestniczyć w czymś więcej niż tylko w zawodach tanecznych…

A w środę , 7 października, w Kinie Światowid – „Pina”. Film nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka.

– Zanim jednak widzowie zasiądą w kinowym fotelu, będą mogli nauczyć się podstawowych  kroków tanecznych. Przed każdą z projekcji przygotowaliśmy krótkie warsztaty taneczne z salsy, zumby i pilates – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i koordynator projektu.

Program pokazów filmowych i warsztatów:

6.10.2015 (wtorek)

godz. 17.00 – warsztaty z salsy

godz. 18.00 STEP UP 4 REVOLUTION, muzyczny, USA, 99 min

7.10.2015 (środa)

godz. 17.00 – warsztaty z zumby

godz. 18.00 PINA, dokumentalny, musical, Francja, Niemcy, Wlk. Brytania, 106 min

Warsztaty taneczne odbywać się będą w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, pokazy filmowe w sali kameralnej Kina Światowid.

Wstęp na filmy na podstawie bezpłatnych wejściówek, które są dostępne w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Liczba miejsc ograniczona.

Pokazy filmowe są częścią projektu „Let’s dance together” dofinansowanego z Programu Erasmus+ Sport Unii Europejskiej.

Przekaż znajomym