tani-poniedzialek

Nie masz planów na dzisiejsze (16 lutego) popołudnie i wieczór? Wybierz się do kina. Tylko w poniedziałki w Kinie „Światowid” bilet na film kosztuje 11 złotych. „50 twarzy Greya”, „Baranek Shaun”, „Kebab i Horoskop” oraz „Karolina” – to filmy, które dzisiaj znalazły się w repertuarze.

„50 warzy Greya” to ekranizacja bestsellerowej powieści erotycznej autorstwa E.L. James. Film opowiada o młodej studentce literatury, która przeprowadza wywiad z intrygującym Christianem Greyem – milionerem i przedsiębiorcą. Dziewczyna jest zafascynowana inteligentnym i przystojnym mężczyzną, który robi na niej niesamowite wrażenie. Od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać… Seanse rozpoczynają się o godz. 15.30, 18.00 i 20.30.

W Kinie „Światowid” nie zabrakło także propozycji dla najmłodszych kinomaniaków. O godz. 15.00 i 17.00 można wybrać się na animację o przygodach niepokornego, skorego do pakowania się w tarapaty baranka Shaun. Wykorzystując nieobecność gospodarza, baranek postawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

„Kebab i Horoskop” to komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa (Andrzej Zieliński) w sklepie pojawia się dwóch „specjalistów od marketingu” o zagadkowych przydomkach Kebab i Horoskop. Personel sklepu to postacie barwne, ale jednocześnie dosyć zobojętniałe na bodźce zewnętrzne – do sklepu zwykle nikt nie przychodzi… Spece od marketingu wywołują zmiany w atmosferze… Jakie? O tym będzie można przekonać się o godz. 18.45.

Reżyser „Karoliny” Dariusz Regucki oparł swoją opowieść na historii życia Karoliny Kózkówny, która w 1987 roku została ogłoszona przez Jana Pawła II błogosławioną. „Karolina” to ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi, także dzięki pomocy tych, którzy… dawno nie żyją. To historia odkrywania, że świat prostych, uniwersalnych wartości wart jest odkurzenia i jest receptą na dobre, szczęśliwe życie. Początek seansu o godz. 20.15.

Przekaż znajomym