Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, po raz kolejny w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się taneczne zmagania par z całej Polski podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” organizowany jest, co roku w miesiącu kwietniu, w celu stworzenia warunków rywalizacji dla par tańca towarzyskiego oraz aby celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony zawsze 29 kwietnia.

– Organizacja turniejów w Elblągu to dla naszych tancerzy nieoceniony sposób zdobycia turniejowego doświadczenia i zmierzenie się z tancerzami zrzeszonymi w klubach z innych miejscowości – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk – To także szkoła tolerancji, radzenia sobie ze stresem i nabywania ogłady tanecznej. Turnieje dają możliwość poznania nowych technik tanecznych oraz rozwijanie warsztatu artystycznego.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” ma charakter punktowy, dzięki czemu każda para ma szansę nie tylko na podium, ale też na zdobycie punktów w ogólnej klasyfikacji i podwyższenia klasy tanecznej. Wszystkie pary prezentują się przed 9-osobową komisją sędziowską, która ocenia technikę, wyraz artystyczny, a nawet wygląd tancerzy. Zawody to także ciekawe wydarzenie dla publiczności.

– Klasa w tańcach standardowych, energia tańców latynoamerykańskich, przepych w strojach, makijażach to wszystko nadaje zawodom charakter widowiska – mówią organizatorzy. – Na turniejach najłatwiej można też zobaczyć efekt jaki można osiągnąć poprzez trenowanie tańca czyli prosta i zgrabna sylwetka, giętkość i zwinność ciała oraz lekkość ruchu.

Zawody rozpoczynają się o godz. 11:00 i realizowane będą w podziale na trzy bloki. Ostatni blok, w którym prezentować się będą najbardziej doświadczeni zawodnicy wystartuje o godz. 17:00.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar realizowany jest w ramach zadania „Taniec – sport i nauka” dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przekaż znajomym