taniec-i-ja

Co roku, 29 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji, już teraz, Centrum Tańca Promyk zaprasza do udziału w konkursach.

Centrum Tańca „Promyk” przygotował konkursy dla starszych i młodszych miłośników tańca.

Konkurs dla dzieci

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat, które mogą wykazać się zdolnościami plastycznymi i dowolną techniką wykonać pracę na temat „Taniec i ja”. Prace powinny być wykonane w formacje A3 lub A4. Na prace czekamy do 15 kwietnia. Należy je skierować na adres Centrum Spotkań Europejskich Światowid Pl. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg.

– Liczymy na pomysłowość i wyobraźnię dziecka – mówią organizatorzy. – Dzieci mają pełną dowolność jeśli chodzi o technikę wykonania prac. Może być to wyklejanka, kolaż lub rysunek wykonany farbami, pastelami czy mazakami.

Spośród otrzymanych prac zostaną wybrane i nagrodzone trzy najlepsze. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest miesięczny karnet na zajęcia taneczne w CT Promyk oraz podwójne zaproszenie na Konfrontacje czyli turniej tańca nowoczesnego, który odbędzie się 17 maja w CSE Światowid. Drugie miejsce będzie nagrodzone miesięcznym karnetem na zajęcia taneczne, a trzecie miejsce to podwójne zaproszenie na Konfrontacje. Ponadto nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronachwww.swiatowid.elblag.pl oraz www.promyk.elblag.pl. Nadesłane prace będzie można również obejrzeć na wystawie w CSE Światowid.

Konkurs dla starszych

Również starsi miłośnicy tańca mogą wziąć udział w konkursie. Dla nich organizatorzy ogłaszają konkurs na najlepszy esej pod tytułem – „Czym jest dla mnie taniec”.

Konkurs skierowany jest do osób od 15 roku życia i ma charakter otwarty czyli udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani z wyłączeniem pracowników i przedstawicieli Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Centrum Tańca „Promyk”.

Eseje można przesyłać do 15 kwietnia. Nagrodą dla autora najlepszego eseju będzie zaproszenie do stolika dla dwóch osób na Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych, które odbędą się 13 września w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Za drugie miejsce autor otrzyma karnet na 4 wejścia na zajęcia zumby/celluSTOP, a trzecie miejsce nagrodzone zostanie zaproszeniem na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Pomosty”, realizowanym 21 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Wyniki obu konkursów zostaną opublikowane na stronach www.promyk.elblag.pl., www.swiatowid.elblag.pl, w dniu 23 kwietnia. Zwycięzca zostanie również poinformowany drogą mailową lub telefonicznie.

Informacje na temat konkursu można uzyskać w Centrum Tańca „Promyk” pod numerem telefonu: 55, 611 01 30/40, 609 977 220 oraz poprzez maila: promyk@swiatowid.elblag.pl.

Zyta Wrzos

Przekaż znajomym