Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko dobrze się uczyło, potrafiło odpowiednio się zachować, ładnie się prezentowało i było komunikatywne. Chcąc wszechstronnie rozwijać swoją pociechę, zapisz go na kurs tańca towarzyskiego.

Kurs tańca towarzyskiego to nauka 10 różnorodnych tańców, których znajomość przyda się w przyszłości każdemu dziecku. Każdy taniec ma inną energię i styl dlatego zajęcia sprawiają dzieciom dużo frajdy. Ale poza znajomością kroków i figur taniec towarzyski niesie ze sobą inne korzyści.

Proste plecy, ściągnięte łopatki, podniesiona głowa – to postawa, jakiej dziecko uczy się na zajęciach tańca towarzyskiego i jaka wchodzi mu w nawyk. Ponadto taniec poprawia motoryczność i sprawność fizyczną. Powtarzanie sekwencji i kroków wzmacnia pamięć ruchową młodego człowieka. – Konieczność zapamiętania różnych zmian w tańcu zmusza dziecko do uwagi i szybkiej orientacji – mówi instruktor tańca towarzyskiego, Paulina Czyżyk – Udowodniono, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie dlatego tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Ponadto taniec pobudza także inwencję twórczą – uczy kreatywności.

Udział w zajęciach tanecznych to także doskonały sposób na przezwyciężanie wstydu przed innymi oraz tremy przed występami na forum klasy.

– Taniec to najprostszy sposób zawierania znajomości i relacji towarzyskich – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Dzieci tańczące mogą zachwycić swoimi umiejętnościami rówieśników i tym, samym zdobyć ich podziw. Taniec wzmacnia poczucia własnej wartości, wiary w siebie, atrakcyjności, dzięki czemu łatwiej jest dziecku odnaleźć się w grupie.

Taniec towarzyski to także nauka dbania o estetyczny wygląd i kulturalne zachowanie. Podczas zajęć dzieci poznają zasady savoir-vivre i uczą się je stosować.

– Wszystkich, których zainteresowaliśmy zajęciami z tańca towarzyskiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 2 listopada w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1. – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę.

Przekaż znajomym