Zapraszamy do udziału

Zapraszamy do udziału

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w czwartek 11 maja o godz. 15.00 dzieci w wieku szkolnym na zajęcia plastyczne w ramach cyklu „Kolorowa biblioteka”, podczas których powstaną prace wykonane z soli kuchennej, kredy i słoika. Wstęp wolny.

W czasie zajęć w cyklu „Kolorowa biblioteka” mali artyści będą mogli poznać różne techniki plastyczne, rozwijać wyobraźnię i kreatywne myślenie oraz spędzić twórczo czas w gronie rówieśników. Dla dziecka jego własna twórczość jest przede wszystkim źródłem radości, dobrej zabawy i zaangażowania. Tworząc dziecko rozwija różne umiejętności, w tym twórczą inicjatywę, pomysłowość, uczy się wiary we własne siły i możliwości twórcze – opowiadają o zajęciach panie bibliotekarki z filii nr 4.

Podczas najbliższych zajęć w bibliotece dzieci wezmą udział w zabawie edukacyjnej polegającej na przygotowaniu kolorowej soli imitującej piasek, która potem zostanie umieszczona w szklanym słoiku. Powstanie w ten sposób ozdoba, która możne być np. prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zabawa ta rozwija zdolności manualne i zmysł dotyku – dodają prowadzące zajęcia.

Więcej informacji:

Filia nr 4

ul. Ogólna 59

tel. (55) 625 60 90/91

e-mail: filia.ogolna@bibliotekaelblaska.pl

Przekaż znajomym