Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Choć pogoda była bardziej jesienna niż świąteczna, to znaleźli się tacy, co zdecydowali się wczoraj przyjść na elbląską starówkę, gdzie czekał na nich jarmark bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Mikołaj w śnieżnej kuli, śnieżynki oraz tradycyjne łamanie się opłatkiem i potrawy wigilijne.

Drugi dzień Świątecznych Spotkań Elblążan był już dużo bardziej spokojniejszy niż spotkanie z konwojem Coca-Coli. Nie oznacza to jednak, że nic się nie działo. Na scenie swoje umiejętności taneczne i wokalne prezentowały dzieci i młodzież z elbląskich szkół, przedszkoli i z Młodzieżowego Domu Kultury. Wystąpił znakomity elbląski Chór Cantata, pod batutą Marty Drózdy-Kulkowskiej oraz panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych z Elbląga.

Po godzinie szesnastej na scenie pojawili się harcerze w towarzystwie prezydenta Elbląga, biskupa elbląskiego oraz przedstawicieli elbląskich służb mundurowych, by wspólnie złożyć elblążanom życzenia świąteczne oraz przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. Nie zabrakło również wspólnego dzielenia się opłatkiem i potraw wigilijnych, których mógł spróbować każdy (po wcześniejszym wystaniu swojego w dość długiej kolejce).

Na zakończenie z kolędowym repertuarem wystąpił Tomasz Steńczyk z zespołem.

Przez cały dzień można było również odwiedzać ponad sto stoisk na jarmarku bożonarodzeniowym, na których to znaleźć można było niemal wszystko. Dodatkowo na uczestników Świątecznych Spotkań Elblążan będą czekały liczne dodatkowe atrakcje: Kraina św. Mikołaja, niezwykła kula śnieżna, teatr uliczny, parada akrobatów i oczywiście bożonarodzeniowa szopka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z drugiego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan.

Przekaż znajomym