Fot. RS

Fot. RS

Dziewięćdziesięciu uczestników, cztery kategorie wiekowe, różne dystanse do pokonania oraz dużo sportowych emocji można było podziwiać w minioną sobotę (29 sierpnia) w Bażantarni, gdzie odbywały się pierwsze zawody triathlonowe pn. „Trójaktywni”.

– W praktyce zawody triathlonowe składają się z trzech części: zawodów pływackich, biegowych oraz rowerowych. Jednakże w naszym wydaniu odbywają się jedynie zawody biegowe oraz rowerowe. Jest to taki zmodyfikowany triathlon pełen dobrej zabawy w rodzinnym gronie. Wierzymy jednak, że może już w przyszłym roku uda się nam zorganizować pełen triathlon a do rywalizacji zaprosić również rodziców, którzy w tym roku bardzo mocno kibicowali swoim pociechom – podsumowuje Alicja Kaczorowska Młodszy Specjalista ds. Komunikacji BEST S.A., organizatora wydarzenia.

W tym dniu nie było przegranych i wygranych. Każdy z uczestników po zakończonym biegu nagradzany był pamiątkowym medalem oraz dyplomem. Mimo wszystko, każdy dawał z siebie wszystko by jak najszybciej przekroczyć linię mety. Na najlepszych czekały na zakończenie symboliczne statuetki.

Wśród najlepszych w każdej z kategorii znaleźli się:  Krzysztof Łukaczyk, Tosia Kucharska, Tomasz Apanowicz,  Pola Gajewska, Kacper Rogoz, Natasza Gajewska (Kategoria I – Mini Tri-Tri Kids; rocznik 2009-2008); Miłosz Pakulski, Jadzia Kucharska, Jakub Apanowicz, Wiktoria Szymańska, Jakub Romańczuk, Magda Ozimkiewicz (Kategoria II – Tri Juniorki; rocznik 2006-2007); Jan Sobieraj, Julia Łukaczyk, Kacper Bąk, Gabriela Saracka, Tadeusz Kucharski, Agata Kwiatkowska (Kategoria III – Tri Junior; rocznik 2004-2005);   Jakub Sobieraj, Monika Wołoszyn, Piotr Ozimkiewicz, Daria Kowitz, Jakub Orębski, Katarzyna Śliwińska (Kategoria IV – Tri Team; rocznik 2000-2003).

 

W zależności od wieku, uczestnicy mieli do pokonania: od 300 do 1500 metrów na rowerze oraz od 300 do 900 metrów biegu. Pochwały należą się tym większe, iż wszyscy dobiegli do mety – nikt nie wycofał się z rozpoczętej rywalizacji.

Pomiędzy poszczególnymi biegami zawodnicy i ich najbliżsi mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. pograć w badmintona, poskakać w dmuchanym domku, znaleźć się we wnętrzu wielkiej kuli, postrzelać do bramki. Jako że impreza odbywała się w Bażantarni, nie brakowało też ogniska i kiełbasek.

„Trójaktywni” oprócz zmagań sportowych i wspólnej rekreacji rodzinnej na świeżym powietrzu, miały również wymiar charytatywny. Każdy z uczestników chcących wystartować w zawodach, jako „wpisowe” przynosił artykuły szkolne, które następnie zostały przekazane wychowankom Domu Dziecka przy ulicy Chrobrego 4 w Elblągu.

Organizatorem zawodów byli: firma BEST S.A. oraz CompleXsports s.c.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z zawodów:

Przekaż znajomym