SONY DSC

Na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu trwa regionalny festyn z okazji dziesięciolecia Polski w Unii Europejskiej. Na wielu stoiskach prezentują się beneficjenci Funduszy Europejskich a na scenie królują wokaliści, tancerze i instrumentaliści. Całość uroczyście otworzyli dziś po godzinie 11:00 premier Donald Tusk oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.

Każdy kto chciałby wziąć udział w festynie może jeszcze pojawić się na Bulwarze. Wszystkie atrakcje są tam dostępne do godziny 18:30.

Przez cały czas, na wszystkich odwiedzających, czekają liczne konkursy występy zespołów tanecznych i wokalnych będących beneficjentami UE m.in. z Braniewa, Bartoszyc, Elbląga, Kaczego Bagna, Wilcząt, Gronowa Górnego czy Morąga. Pomiędzy kolejnymi występami obok sceny prezentują się m.in. grupy bębniarskie, kuglarskie, szermiercze oraz teatralne. Będą też krótkie scenki teatralne pod wspólnym hasłem „Fundusze Europejskie z nami każdego dnia”. Nie brakuje również specjalnych stref zabaw i edukacji oraz beneficjentów funduszy unijnych, którzy będą prezentować swoje osiągnięcia na specjalnych stoiskach.

Po godzinie 17:20 planowany jest koncert zespołu Shannon. Wcześniej zagrała już m.in. Majka Jeżowska.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy. Szersza relacja już niebawem.

A jeszcze dziś:

14.40 – 15.40 – przerwa techniczna na scenie na montaż zespołu Shannon /w tym czasie poza sceną odbędzie się spektakl grupy teatralnej ZMYSŁY

15.40 -16.00 – Piosenki z Teatru (Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu) cz. 2

16.00 – 16.10 – występ taneczny grupy ze Stowarzyszenia Jantar (beneficjent UE)

16.10 – 16.20 – występ wokalny z Ośrodka Rozwoju Artystycznego z Bartoszyc (beneficjent UE)

16.20 -16.40 – pokaz szermierki dawnej (beneficjent UE)

16.40 -17.00 – Piosenki z Teatru (Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu) cz. 3

17.00- 17.20 – występ grupy bębniarsko – wokalnej z Morąga (beneficjent UE)

17.20 – 18.30 – koncert zespołu Shannon

Przekaż znajomym