Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Dzieci z elbląskich przedszkoli odwiedzają elbląską komendę a i policjanci dzielnicowi spotykają się z najmłodszymi w samych przedszkolach. Trwa „Niebieski tydzień”. Z pracą policjantów, zapoznają: mł. asp. Katarzyna Stankiewicz oraz mł. asp. Michał Tałaj.

Trwa tzw. „Niebieski tydzień” z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”. Policjanci edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Potrwa to do piątku 28.09. Jest to jednocześnie przygotowanie do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak, która odbędzie się już 17 października.

W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień, tzw. kolorowy to już podsumowanie działań i sama olimpiada.

Najmłodsi podczas wizyt poznają tajniki pracy policjantów i zwiedzają komendę. Poruszane są tematy związane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a także właściwych zachowań w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi. Wszystko zakończy olimpiada, która odbędzie się 17 października o godzinie 10. w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Przekaż znajomym