Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Nie pozwól, aby ominęła Cię dobra zabawa i już dziś zapisz się na zajęcia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów czeka mnóstwo atrakcyjnych zajęć.

– Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na bogaty program zajęć artystycznych, sportowych i ogólnorozwojowych – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Warto do nas przyjść, bo nasze zajęcia będą połączeniem przyjemnego z pożytecznym!

Zajęcia taneczne w Centrum Tańca „Promyk” dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat w soboty będzie odbywała się Rytmika, czyli zajęcia ruchowe oraz nauka podstaw tańca w formie zabawy.

Nieco starsze dzieci (4-6 lat) organizatorzy zapraszają do Dziecięcej Akademii Tańca. Tu nauczą się podstaw tańca nowoczesnego i ludowego, a przede wszystkim tańca towarzyskiego, który pomaga rozwinąć pamięć ruchowo-taneczną i koordynację ciała. Zajęcia dla początkujących będą odbywały się raz w tygodniu, należy wybrać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczało na zajęcia: poniedziałek lub sobotę.

Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży to z kolei propozycja dla dzieci w wieku 7-15 lat. Młodzi ludzie będą się uczyć kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, a ponadto będą mogli zyskać prawidłową postawę oraz wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w sobotę i niedzielę.

Dzieci w wieku 6-11 lat w środy i piątki Światowid zaprasza na zajęcia Hip-Hop, a nieco młodsze dziewczynki, bo od 5 roku życia, zapisać można na Gimnastykę artystyczną, która łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca. Rytmika będzie odbywała się raz w tygodniu, w sobotę.

CT „Promyk” dla dorosłych i seniorów

Dla dorosłych przygotowano niedzielne zajęcia z tańca towarzyskiego – dla par, które chcą doskonale czuć się na parkiecie.  Z kolei we wtorki i czwartki propozycja na relaks, wzmocnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa i obniżenie poziomu stresu. Pilates, bo o nim mowa, zawiera elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych, których istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni.

Natomiast wyrzeźbić ciało i spalić kalorie pomogą Stepy – platformy, za pomocą których wykonujemy rozmaite układy choreograficzne polegające na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby (środa i piątek).

Najbardziej intensywne będą zajęcia pomagające wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni i spalić kalorie, czyli Stay Fit trening funkcjonalny (poniedziałek i środka).

We wtorki i czwartki coś dla wszystkich Pań – zajęcia Lady Latino z elementami bachaty oraz zajęcia z wykorzystaniem dużych dmuchanych piłek, czyli Fit ball.

W piątki zaś chińska gimnastyka zdrowotna i relaksacyjna, czyli Tai Chi.

W Centrum Tańca „Promyk” odbywają się też zajęcia dla seniorów – pary mogą w niedzielę uczęszczać na Taniec towarzyski. Z kolei w pozostałe dni tygodnia odbywają się zajęcia indywidulane: w środy na Fit ball 60+, a w poniedziałki na Senior dance, podczas których będzie można nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego.

Wszystkie zajęcia w Centrum Tańca „Promyk”, mieszczącym się przy ul. Browarnej 80, rozpoczynają się 16 września, a do końca września wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty plastyczne i ceramiczne dla młodzieży i dorosłych

Osobom powyżej 18 lat Światowid proponuje różnorodne działania plastyczne, które odbywać się będą w pracowniach CSE „Światowid” w każdy wtorek. Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i szkła artystycznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października.

Młodzieży w wieku 11-14 lat zaś – zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy zapoznają się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego. Program spotkań jest elastyczny względem preferencji i zainteresowań uczestników, aby każdy znalazł obszar plastyki, w którym czuje się najlepiej. Zajęcia te będą odbyły się w środę, a na pierwsze spotkanie zapraszamy 2 października.

Wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – od 7 października w każdy poniedziałek Światowid zaprasza na zajęcia ceramiki. Uczestnicy tworzyć będą prace w różnych rodzajach gliny, uczyć się tworzenia kompozycji płaskich i przestrzennych.

Sekcja wokalna dla dzieci i młodzieży

W tym rok zajęcia w sekcji wokalnej prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat oraz dla młodzieży w wieku od 10 do 14 lat. Zajęcia wokalne będą odbywały się raz w tygodniu – we wtorki. Uczestnicy będą pracowali nad warsztatem wokalnym, świadomością głosu, emisją, dykcją i kształtowaniem słuchu w śpiewie.

Na pierwsze spotkanie, będące przesłuchaniem kwalifikacyjnym, organizatorzy zapraszają dzieci w poniedziałek 9 września od godz. 16.00 do 17.00, a młodzież – we wtorek 10 września od godz. 16.00 do 17.30.

Aby zapisać się na zajęcia w CSE „Światowid”, wystarczy zadzwonić pod numer: 55 611 20 50 lub wysłać maila na adres: info@swiatowid.elblag.pl. Więcej szczegółowych informacji – w tym harmonogram i informacje o kosztach uczestnictwa w zajęciach – znaleźć można na stronie: www.swiatowid.elblag.pl (zakładka Kursy i sekcje).

Przekaż znajomym