Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z prewencji kryminalnej docierają ze swoimi zajęciami do różnych grup wiekowych. Dziś pokazujemy przekrój tych spotkań. W ciągu dwóch dni gościli w: przedszkolu, szkole średniej oraz u seniorów.

We wtorek dzielnicowy mł. asp. Artur Bajorek z Rewiru I Dzielnicowych wziął udział jako juror w międzygrupowym quzie „Bezpieczny przedszkolak”, który odbywał się w Przedszkolu nr 17 w Elblągu. W quzie udział wzięło 67 przedszkolaków.

Tego samego dnia funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału PKW przeprowadzili 3 spotkania z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego  w Elblągu. Omawiano na nich temat Cybermprzemocy oraz tego jak się jej przeciwstawiać. W spotkaniach łącznie udział wzięło 181 uczniów.

Wczoraj natomiast funkcjonariusz prewencji kryminalnej – asp. szt. Dariusz Komosiński spotkał się z seniorami z Osiedlowego Zespołu Kulturalno-Oświatowego „Jar”. Podczas spotkania omawiane było bezpieczeństwo osób starszych, a także charakter przestępstw „Na wnuczka”. Pokazano telewizyjny spot odnośnie oszustw, a także rozdano ulotki informacyjne. W spotkaniu udział wzięło 25 seniorów. Policjant informował seniorów, również o narzędziu do zgłaszania zagrożeń jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przekaż znajomym