Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Znamy ich z dokonań na polu elektroniki, alternatywy i jazzu w takich grupach jak L.Stadt, Fonovel, czy Tubis Trio. Tym razem stworzyli unikalny, świetny projekt realizowany w duecie. Bolewski | Tubis zagrają w klubie Mjazzga w piątek 7 września.

Łodzianie: Radosław Bolewski oraz Maciej Tubis stworzyli płytę będącą niespotykanym połączeniem świata songwritingu i improwizacji. „Lunatyk” to podróż opowiadająca o nadziei, miłości, wątpliwościach, przemijaniu i potrzebie usłyszenia własnego głosu w otaczającym świecie. Oboje są znani z innych łódzkich zespołów takich jak: L.Stadt, Fonovel, czy Tubis Trio, które wydało 8 września album „The Truth” w holenderskiej wytwórni Challenge Records.

Album duetu Bolewski & Tubis – “Lunatyk” to elektryzujące dźwięki tworzone przez dwie osoby.

Świetna… Słuchać koniecznie, a ja będę po nią sięgał w wiosennych audycjach.

Marek Niedźwiecki na swoim blogu

„Lunatyk” ani nie nudzi, ani nie usypia.”, „(…)najważniejsze – słychać pasję. I fantazję. Bo trzeba wiele odwagi, bezkompromisowości, ale też swoistego luzu, by do jednego gara wrzucić jazz, również w wydaniu smooth, ale też pop, piosenkę liryczną i elektronikę i stworzyć z tego nie tylko strawną, ale przede wszystkim intrygującą całość. A co więcej – efektów tego rzadko spotykanego połączenia świata songwritingu i improwizacji znakomicie się słucha!”

Artur Szklarczyk – cgm.pl

Zespół tworzą: Radosław Bolewski – wokal i perkusja, Maciej Tubis – fortepian i syntezatory

Mjazzga, 07-09-2018 godz. 20:15

Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl

Następne koncerty:
13-09 Cleaning Each Other (DE/NL jazz)
15-09 Internal Quiet/The Mind Parasites (hard rock)
30-09 Farben Lehre (punk rock)
02-10 Mike Parker’s Trio Theory (USA/PL jazz)

Przekaż znajomym