turbinalia-konferencja15

Tegoroczne Turbinalia – czyli święto wszystkich studentów, to kilka nowości oraz gwiazda wieczoru, zespół Łzy. Koncerty odbędą się w piątek 22 maja z kolei całe świętowanie rozpocznie się już 18 maja.

Inaczej niż w ubiegłych latach koncerty odbędą się na Wyspie Spichrzów a nie na parkingu przy Grunwaldzkiej. Również pochód studentów ulicami miasta odbędzie się nie na zakończenie Turbinaliów a niemal na samym początku – we wtorek.

– Zmiana podyktowana jest tym, by jak największa liczba studentów mogła wziąć udział w pochodzie. Do tej pory odbywały się one tuż przed koncertami – w piątki, jednakże frekwencja nie była zbyt dobra, wszystko przez to, że wielu ze studentów w tym dniu nie miało zajęć bądź kończyli je wcześniej i wracali do domów – mówił w rozmowie z nami przewodniczący Rady Studentów Łukasz Kiełczewski. – Liczymy, że w tym roku frekwencja dopisze – podsumowuje.

Po zakończeniu pochodu, który ruszy spod budynku PWSZ na Wojska Polskiego, a zakończy się na starówce (przy Tortudze) – odbędą się m.in. Międzyinstytutowe Mistrzostwa PWSZ w Kajakarstwie Klasycznym o Wiosło Rektora PWSZ w Elblągu oraz Mistrzostwa PWSZ w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Na studentów czekać będą również inne atrakcje, które pozwolą im wspólnie spędzić czas tuż po pochodzie.

Drugą zmianą w tegorocznych Turbinaliach jest miejsce odbywania się koncertów kończących studenckie święto. – Do tej pory odbywały się one na Podzamczu a w ostatnich latach na parkingu przy budynku uczelnianym na Grunwaldzkiej. W tym roku postanowiliśmy przenieść imprezę na Wyspę Spichrzów w miejsce, gdzie co roku odbywają się Dni Elbląga – mówił Łukasz Kiełczewski. – Zachęcamy wszystkich do przyjścia i wspólnej zabawy. Impreza jest otwarta dla każdego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Łzy – zachęca przewodniczący.

Główna scena Turbinaliów 2015 zacznie grać w piątek 22 maja o 17:00. Zakończenie zabawy w tym dniu przewidziano na 23:30 Na scenie zaplanowano również występy zespołów: Sakin Ol, Domir&piti oraz Bas Tajpan & Bob One. Pomiędzy poszczególnymi występami zaplanowano wyjścia dziewczyn biorących udział w drugiej edycji Miss Studentek PWSZ. Do tegorocznej edycji zgłosiło się dziesięć dziewczyn, spośród których wybrana zostanie ta jedna – najpiękniejsza.

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznych Turbinaliów znaleźć można będzie już wkrótce na stronie turbinalia.pwsz.elblag.pl

Turbinalia na sportowo

Przez cały tydzień odbywać się będą również liczne turnieje m.in. Sportach Barowych, Futsalu, Piłki Nożnej, Piłki Siatkowej a także mecz pomiędzy studentami a pracownikami PWSZ. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Zachęcamy do wspólnego kibicowania i wspierania dopingiem poszczególnych drużyn. Poszczególne zmagania odbędą się m.in. na boisku przy SP 16, w hali sportowej IV LO oraz CSE Światowid a także w Yolo Club. Więcej na ten temat napiszemy już wkrótce.

Sponsorzy: Marka Lech, Urząd Miejski w Elblągu, ALSTOM, EPEC, Opegieka, Metal Expert, Kawiarnia u Aktorów, Producent reklam Fantazja.

Przekaż znajomym