Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Wczorajszy (2.06) wieczór na Wyspie Spichrzów zwieńczył trwające cały tydzień studenckie święto Turbinalia. Na scenie wystąpili Hook, Tabu i EastWest Rockers. W przerwach między koncertami odbywały się liczne konkursy dla studentów, które prowadził niezawodny Łukasz Brzostek.

Dziś ostatni dzień zabawy dla studentów w ramach Turbinaliów. W Nadbrzeżu odbywa się piknik żeglarski. Studenckie święto rozpoczęło się już w ubiegłą sobotę tj. 27.05 i trwało cały tydzień. Festiwal rozpoczął TurbinaliaTour, czyli rajd rowerowy po Szwecji, Następnie w Parku Krajobrazowym Bażantarnia odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa na Orientację w Parach. Kolejnymi zmaganiami sportowymi były Międzyinstytutowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Rektora PWSZ oraz Mistrzostwa w Futsalu w IV LO.

We wtorek (30.05) jak co roku odbył się pochód studentów ulicami Elbląga i symboliczne przekazanie kluczy do miasta. Studenci oficjalnie zaczęli rządzić Elblągiem. Następnie wzorem ubiegłego roku przygotowano wspólne, studenckie grillowanie na terenie akademika znajdującego się przy ul. Wspólnej. To wydarzenie zebrało szerokie grono studentów chętnych do wspólnego grillowania, rozgrywek w Badmintona, by ostatecznie wieczór zwieńczyć „Kinem pod Chmurką.”

Przez ostatni tydzień atrakcji dla studentów nie brakowało, ale wszyscy czekali na ten jeden, najważniejszy dzień. Piątkowy wieczór, który zwieńczał święto żaków.

Punktualnie o 18:00 na scenie rozbrzmiały pierwsze dźwięki. I to nie byle jakie. Zespół Hook, pomimo niewielkiej publiczności, przeniósł studentów w rockowy świat ballad. Tuż za nimi na scenie pojawił się zespół Tabu, grający raegge, co pomimo kiepskiej pogody, przyciągnęło pod scenę większa grupę sympatyków tej muzyki. Na zakończenie wieczoru, zagrał EastWest Rockers, znany w całej Polsce z piosenek „ Łap oddech” lub „Będę na pewno”. Założony w 2004 roku robił zadziwiającą karierę w świecie muzyki raggamuffin. W 2012 roku postanowili zawiesić swoją działalność. Aktualnie znów wzbijają się na szczyty sceny muzycznej.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody i przenikliwego, wieczornego chłodu, znaleźli się tacy, co przyszli na Wyspę Spichrzów się pobawić.

Zobacz zdjęcia z koncertów

Przekaż znajomym