Fot. nadesłane/MOSiR

Fot. nadesłane/MOSiR

Wielkie siatkarskie święto zbliża się wielkimi krokami. Już 10 i 11 września w naszym mieście rozegrany zostanie Turniej Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. Tym razem prezentujemy trzecią z drużyn, która weźmie udział w imprezie, a jest nią Espadon Szczecin.

Po raz pierwszy przed elbląską publicznością zaprezentuje się beniaminek PlusLigi Espadon Szczecin, który znalazł się w gronie czterech drużyn rywalizujących o Puchar Prezydenta Elbląga. Zespół znad zachodniej granicy jest klubem wyjątkowo młodym. Tak na dobrą sprawę swoją działalność rozpoczął dopiero przed dwoma sezonami. I od razu postawił sobie bardzo ambitne cele awansu do grona najlepszych drużyn w kraju. Sztuka ta udała się dopiero teraz, gdzie wraz z GKS Katowice stał się pierwszym od lat beniaminkiem PlusLigi (wcześniej liga była zamknięta). W ten sposób po 13 latach przerwy do Szczecina wraca męska siatkówka w najlepszym krajowym wydaniu. W minionym sezonie drużyna zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi siatkarzy. Przed rokiem weszła wprawdzie do play-off z miejsca 8-go, ale odpadła już w pierwszej rundzie.

– Espadon Szczecin nawiązuje oczywiście do największych sukcesów szczecińskiej siatkówki, która przed laty za sprawą Stali Stocznia Szczecin dała miastu złote medale mistrzostw Polski w 1985 i 1987 roku oraz dwukrotnie finał krajowego puchar – informuje Jarek Marendziak z zespołu Espadon Szczecin. – Ostatni medal dla Szczecina zdobyło Morze Bałtyk Szczecin w 1998 roku – medal srebrny po kapitalnych meczach finałowych z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Wtedy drużynę prowadził Hubert Wagner, a grali w niej m.in. Paweł Zagumny, Witold Roman i Krzysztof Gierczyński. Historia w jakiś sposób zatoczyła koło, bowiem pierwszy mecz w PlusLidze sezonu 2016/2017 zagrają w Szczecinie Espadon z aktualnym mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn- Koźle.

Espadon Szczecin przed rozgrywkami polskiej „ekstraklasy” kompletnie zmienia swoje oblicze. Z zespołu roku ubiegłego pozostało tylko kilku graczy. Michał Sladecek – słowacki rozgrywający, środkowi Janusz Gałązka i Bartosz Cedzyński oraz przyjmujący Maciej Wołosz, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Elblągu. Starszy brat rozgrywającej reprezentacji Polski Joanny Wołosz, będzie miał możliwość po raz pierwszy w karierze seniorskiej zagrać przed elbląską publicznością. Do drużyny dołączyli trzej byli reprezentanci Polski: Dawid Murek, Marcin Wika i Michał Ruciak. Grono zawodników uzupełnili ponadto bułgarski rozgrywający Georgii Bratojev i jego rodak atakujący Danaił Miłuszew, serbski środkowy Ivan Borvnjak oraz Łukasz Perłowski, Adrian Mihułka, Maciej Zajder i Bartłomiej Kluth. Trenerem zespołu jest Serb Milan Simojlović a jego asystentem Michał Mieszko Gogol. Jak widać jest to połączenie doświadczenia z młodością, a kilku graczy zadebiutuje na poziomie PlusLigi. Co ciekawe Dawid Murek w zbliżającym się sezonie ma grać ma na pozycji libero.

Przez cały czas trwa sprzedaż biletów na Turniej Czterech Trenerów. Wejściówkę można nabywać za pośrednictwem strony internetowej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w zakładce rezerwacje oraz osobiście w recepcji sportowej hali w godz. 12:00-18:00. Organizatorzy przygotowali dla kibiców trzy rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Natomiast karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także w ograniczonej liczbie karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska. MOSiR przygotował także ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy). Za jednodniowy bilet grupowy każda z osób zapłaci 3 zł. Na bilety dla grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja mailowa – marketing@mosir.elblag.eu, która potrwa do 7 września.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia LOTOS Trefl Gdańsk.

Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

Przekaż znajomym