Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Za tydzień odbędzie się w naszym mieście siatkarski Turniej Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. Dziś prezentujemy kolejną z drużyn, która w nim zagra, a jest nią LOTOS Trefl Gdańsk.

10 i 11 września po raz drugi w naszym mieście odbędzie się wielkie siatkarskie święto. Przed fanami siatkówki zaprezentują się drużyny PlusLigi, co gwarantuje wiele sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń. W ciągu dwóch dni rywalizacji w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej będzie można zobaczyć w akcji: Indykpol AZS Olsztyn, KS Espadon Szczecin, AZS Politechnikę Warszawską oraz LOTOS Trefl Gdańsk.

Drużyna z Trójmiasta wystąpi w Elblągu w roli gospodarza turnieju i będzie to nie pierwsza wizyta gdańskiego zespołu w naszym mieście. W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu LOTOS Trefl już wcześniej gościł w naszym mieście, rozgrywając swoje mecze. Jak podkreślają zawodnicy oraz sztab szkoleniowy gdańskiej drużyny, Elbląg to dla nich idealne miejsce do rozgrywania przedsezonowych spotkań i za każdym razem odwiedzają nasze miasto z przyjemnością. Chwalą świetną atmosferą na trybunach, duże zainteresowanie kibiców oraz bardzo profesjonalną organizację. Także i tym razem liczą na doping elbląskiej publiczności.

Klub LOTOS Trefl Gdańsk powstał w 2005 roku i od tamtej pory prowadzi równolegle profesjonalną drużynę siatkarzy oraz rozbudowane szkolenie młodzieży w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Akademii Siatkówki Trefl, która skupia osiem szkół podstawowych z Gdańska i Sopotu. Nieprzerwanie od sezonu 2011/2012 LOTOS Trefl występuje w PlusLidze, z roku na rok stawiając kolejne kroki w budowie siatkarskiej potęgi. Mocne fundamenty pozwoliły stworzyć drużynę, która dwa lata temu sięgnęła po tytuł wicemistrzów kraju oraz wywalczyła Puchar Polski, a w minionym sezonie zdobyła Superpuchar Polski oraz awansowała do najlepszej 12 Europy w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Zespół prowadzi utytułowany szkoleniowiec Andrea Anastasi, który wcześniej pracował m.in. z biało-czerwonymi. Jako selekcjoner reprezentacji Polski był twórcą wielu sukcesów – w 2012 roku kadra pod wodzą Włocha triumfowała w Lidze Światowej, a rok wcześniej w ERGO ARENIE wywalczyła trzecie miejsce w tych rozgrywkach. Polacy za jego kadencji zdobyli również brązowy medal mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata. W Gdańsku trener Anastasi ma w drużynie wielu utytułowanych graczy – m.in. mistrza świata z 2014 roku Mateusza Mikę, wicemistrzów świata z 2006 roku Piotra Gacka i Wojciecha Grzyba, wielokrotnego reprezentanta Słowacji Michala Masnego, czy najlepszego blokującego ligi francuskiej z sezonu 2012/2013 i PlusLigi w rozgrywkach 2014/2015, Dmytro Pashytskyy’ego. Skład zespołu uzupełniają młodzi, perspektywiczni zawodnicy.

– LOTOS Trefl od początku jest projektem, który ma procentować nie tylko w jednym sezonie, ale również w przyszłości – uważa Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk. – Ciągle staramy się znaleźć w naszych strukturach zawodników, którzy mogą wnieść coś nowego do drużyny, ulepszyć zespół. Od początku trzymamy się naszej strategii, by łączyć młodość z doświadczeniem. Poza zawodnikami, którzy występują w Gdańsku już od dłuższego czasu, przed sezonem 2016/2017 pozyskaliśmy Szymona Romacia, Michala Masnego, Dimę Pashytskkyy’ego, a to zdecydowanie topowi gracze.

Każdy, kto chce na żywo zobaczyć w akcji siatkarskie zespoły PlusLigi, powinien jak najszybciej zaopatrzyć się w wejściówki. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony internetowej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w zakładce rezerwacje oraz osobiście w recepcji sportowej hali w godz. 12:00-18:00. Organizatorzy przygotowali dla kibiców trzy rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Natomiast karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także w ograniczonej liczbie karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska. MOSiR przygotował także ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy). Za jednodniowy bilet grupowy każda z osób zapłaci 3 zł. Na bilety dla grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja mailowa – marketing@mosir.elblag.eu, która potrwa do 7 września.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia LOTOS Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR

Przekaż znajomym