turysta

„Turysta” to inteligentna, intymna tragikomedia psychologiczna, wzbogacona pięknymi zdjęciami. Film, oparty na historii zaczerpniętej z biografii reżysera, nagrodzony został na festiwalu w Cannes w 2014 roku. Zobaczyć go będzie można w Kinie Światowid podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka, które odbędzie się 7 maja tradycyjnie o godzinie 19:00.

Tomas i Ebba jadą z dziećmi w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe, krótkie, zimowe wakacje. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Zmienia ona wakacyjny wypoczynek w próbę ich małżeństwa.

Tomas i Ebba za wszelką cenę starają się ocalić łączące ich więzy. Najpierw jednak muszą przemyśleć, czym tak naprawdę jest rola męża, żony i rodzica. Uruchamia to szereg tragikomicznych zdarzeń, a także podobne wątpliwości u poznanej pary znajomych. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować łączący ich związek?

Bilety w cenie 8 złotych można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Przekaż znajomym