Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Kim są prawdziwi bohaterowie? Czy aby na pewno postaciami z komiksów czy filmów? Sławnymi sportowcami? Odważnymi żołnierzami? Czy bohaterem można nazwać również osobę walczącą z chorobą, nierzadko śmiertelną? Czy w końcu prawdziwym bohaterem nie jest jednak zwykły człowiek, który niczym dobry duszek czyni niezwykłe rzeczy, by pomóc innym w walce z chorobą lub niedolą?

Tematem kolejnego spotkania z cyklu „Twarzą w twarz” będą akcje charytatywne, podejmowane przez mieszkańców naszego miasta. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 24 listopada o godz. 11.00 w sali kameralnej Kina Światowid.

Gośćmi będą: 

Paweł Koch – na co dzień strażak PSP w Elblągu, miłośnik Bieszczad i wycieczek rowerowych. To właśnie dzięki rowerowi jego akcja charytatywna na długo pozostanie w pamięci elblążan, ale przede wszystkim czteroletniej Jagódki chorej na białaczkę szpikową. W ramach akcji „Rozjedź z nami raka Jagody” samotnie przemierzył na rowerze prawie 3 tysiące kilometrów… Kierunek? Ateny. Cel? Wspomóc zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dziewczynki po ciężkiej chorobie.

Mateusz Raczkowski – muzyk, didżej zespołu Sakin Ol, a także organizator koncertu charytatywnego dla pana Jurka, który od ośmiu lat walczy z rakiem. To właśnie Mateusz dał impuls do działania, którego efektem był wyjątkowy koncert hip-hopowo – reggae’owy, dochód z niego został przeznaczony na leczenie pana Jurka.

Gabriela Zimorowska – prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu, niejednokrotnie szefowa elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawczyni i organizatorka wielu akcji charytatywnych – koncertów, kwest, biegów itp.

Goście opowiedzą o swoich dobroczynnych działaniach, przedstawią krok po kroku etapy ich przygotowania i przeprowadzenia, przybliżą historię osób, którym pomagają oraz zaprezentują zdjęcia i filmy, przedstawiające ich dotychczasowe akcje. Spotkanie poprowadzi redaktorka portalu społecznościowego eKulturalni.pl – Sylwia Warzechowska.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenie udziału indywidualnego bądź grupowego należy zgłaszać do Agnieszki Tkaczuk pod nr 55 611 20 59 lub na adres mailowy: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym