Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W ramach projektu „Dżentelmen i Dama Roku” Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu we współpracy z p. Martą Grabowską i p. Grażyną Nosarzewską zorganizował w dniach 25.05-29.05 Tydzień Dobrych Manier. W tym czasie każdego dnia czekało na uczniów wiele atrakcji.

>>> Poniedziałek: OBYCIE UMILA ŻYCIE
W tym dniu został zorganizowany apel, na którym zapoznano uczniów i nauczycieli z tygodniowym rozkładem zajęć i ogłoszono konkursy: „Klasa, Która O Dobrych Manierach Wie Wszystko”, „Dżentelmen i Dama Roku” (PÓŁFINAŁ), „Najpiękniejszy Uśmiech w Szkole” oraz „Plakat Promujący Dobre Maniery”.

W tym dniu również odbyła się sesja fotograficzna „Dama dobrze ubrana”. Makijaże i fryzury przygotowały uczennice z klas I fryzjer i I TT, w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej: stylizacja i wizaż oraz kosmetyka estetyczna. Fryzury i makijaże zostały wykonane w szkolnej pracowni fryzjersko – kosmetycznej. Uczennice wzięły udział w lekcji stylizacji, którą poprowadziły panie: Katarzyna Czaplińska i Anna Sajewska – personel Orsay. Dziewczęta miały możliwość skorzystania z cennych wskazówek dotyczących strojów na różne okazje. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których zostały stworzone eleganckie zestawy w stylu romantycznym, sportowym, koktajlowym, miejskim i klasycznym. Pani Joanna Reiss-Binda, właścicielka studia fotograficznego FOTO PROJEKT, wyjaśniła, w jaki sposób pozować do zdjęć katalogowych i wykonała zdjęcia. Praca przy sesji miała na celu wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Uczniowie nauczyli się, w jaki sposób przygotować modelki do sesji fotograficznej.

>>> Wtorek: FRANCJA ELEGANCJA
Obowiązywał strój elegancki, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Ponadto wszystkie obecne klasy wzięły udział w quizie „Choć to sztuka nie lada, żyć z kulturą wypada”. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący zasad savoir vivre, musieli wykreować elegancki strój na różne okazje, wskazać zasady dobrego zachowania obowiązujące w innych krajach, a także stworzyć krzyżówkę, której hasłami były kulturalne słówka.

>>> Środa: DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU
Dużą popularnością w tym dniu cieszył się konkurs „Najpiękniejszy uśmiech w szkole”. Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było się pięknie uśmiechnąć, ale dopiero po wypiciu szklanki soku z cytryny. W konkursie wzięli udział przedstawiciele z prawie wszystkich klas.

>>> Czwartek: DZIEŃ BEZ WULGARYZMÓW
Na szkolnych korytarzach pojawiły się hasła promujące poprawną piękną polszczyznę i zarazem piętnujące wulgaryzmy. Uczniowie mogli obejrzeć prezentacje przygotowane przez kandydatów ubiegających się o tytuł „Dżentelmen i Dama Roku”. Poza tym uczniowie mogli składać swoje podpisy na specjalnej liście NIE PRZEKLINAM! JUŻ NIGDY! Deklarując w ten sposób, iż od tej pory będą dbać o kulturę słowa.

>>> Piątek: PODSUMOWANIE TYGODNIA DOBRYCH MANIER

Ogłoszono wyniki konkursów:

„Klasa, Która o Dobrych Manierach Wie Wszystko”
wygrała klasa III B fryzjer, uzyskując 75 pkt

Dżentelmen i Dama Roku (PÓŁFINAŁ)
do ścisłego finału przeszli uczniowie:
Lp. Imię i nazwisko Klasa Punkty
1. Adrianna Dybała III A Fryzjer 44
2. Natalia Żurawska II B Fryzjer 54
3. Bartosz Berchard II A Stolarz 39
4. Dawid Brzóska I B 35

Najpiękniejszy Uśmiech W Szkole
zwyciężyła Agnieszka Just z klasy III B fryzjer

Plakat Promujący Dobre Maniery
w tym konkursie przyznano dwa pierwsze miejsca dla klas: I stolarz i III A fryzjer

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i dziękują za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

Przekaż znajomym