Fot. ZSG

Fot. ZSG

Od września 2017 roku Welcome Airport Services i Port Lotniczy w Gdańsku prowadzi klasę patronacką w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu. Za uczestnikami kolejne etapu programu „Pracownik Obsługi Lotniskowej”.

Obsługa naziemna, a tego dotyczy szkolenie uczniów szkoły, obejmuje między innymi obsługę pasażerów, odprawę biletowo –bagażową, boarding, obsługę techniczną samolotów, rozładunek i załadunek wraz z wyważaniem samolotu.

Uczestnicy projektu poznają tajniki pracy flight dispacher-a, agenta obsługi pasażerskiej, pracowników płytowych, czy też pracowników działów operacyjnych i Genaral Aviation. Wszystkie te stanowiska są bardzo ważne w prawidłowym procesie funkcjonowania usług lotniskowych z którymi linia lotnicza oraz pasażerowie spotykają się codziennie w porcie lotniczym.

Technik eksploatacji portów i terminali to zawód bardzo dobrze wpisujący się w rynek obecnych potrzeb edukacyjnych. W dobie rozwijanego się rynku lotniczego poszukiwani są nie tylko piloci i stewardessy, ale również pracownicy obsługi naziemnej. Stąd też innowacyjny na skalę kraju program elbląskiej szkoły, wdrażający młodych ludzi na rynek pracy już w trakcie kształcenia w szkole średniej. Trzecioklasiści brali niedawno udział w cyklu szkoleń przygotowanych przez pracowników portu lotniczego w Gdańsku oraz w wyjeździe studyjnym. Po cyklu dziesięciomiesięcznego szkolenia, wyjazdów szkoleniowych na lotnisko w Gdańsku, na stażystów czekają miesięczne praktyki oraz praca.

Przekaż znajomym