Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem zatrzymali 20-latka trudniącego się kradzieżami rowerów. Mężczyzna na przełomie maja i czerwca ukradł i sprzedał 6 rowerów. Teraz odpowie za to przed sądem.

20-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali już część skradzionych jednośladów. Mężczyzna działał na przełomie maja i czerwca tego roku. Wybierał słabo zabezpieczone lub pozostawione „na chwilę” przez właściciela. Skradzione rowery następnie sprzedawał. 20-latek działał w Elblągu, Tolkmicku i Suchaczu. Usłyszał 6 zarzutów gdzie łączna wartość skradzionych rowerów to ponad 7 tysięcy złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Teraz jego sprawa trafi do sądu.

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu rowerów. Wybierajmy solidne kłódki i blokady, które zniechęcą złodziei i uniemożliwią kradzież. Wartość roweru liczona jest obecnie w tysiącach złotych a czasem przekracza 3-4 tysiące więc może to być atrakcyjny „łup” dla złodzieja. Pamiętajmy o tym.

Przekaż znajomym