Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

To były bardzo udane zawody dla tancerzy Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination, którzy z Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle przywieźli aż trzy złote medale. Oprócz tego elblążanie z Twardogóry wrócili także ze srebrnymi i brązowymi krążkami.

XXII Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle, które w tym roku dobywały się w Twardogórze, zakończyły się kolejnym sukcesem dla młodych tancerzy z Zespołów Tańca Nowoczesnego Destination, działających przy Uczniowskim Klubie Tańca Sportowego. Z najważniejszej imprezy w sezonie nasi zawodnicy przywieźli osiem medali w tym aż trzy z najcenniejszego kruszcu. Mistrzostwa Polski już po raz trzeci odbywały się pod auspicjami International Dance Organization. W tym roku oprócz tancerzy reprezentujących Hip Hop i Disco Dance w czasie mistrzostw można było podziwiać zawodników bardzo prężnie rozwijających się nowych kierunków tańca takich jak: Jazz Dance, Modern, Electric Boogie, Break Dance, Salsa Shines, Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show.

Mistrzostwa Polski tradycyjnie stały na wysokim poziomie, a na parkiecie rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze w kraju. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy tancerze UKTS Destination. Pierwsze miejsce i jednocześnie Mistrzostwo Polski zdobyła formacja Destination Kids, formacja Destination Junior oraz duet Jagoda Umpirowicz i Wiktoria Sudomierska.

– Nasi tancerze zaprezentowali się znakomicie pokonując zespoły najwyższej rangi m.in. wielokrotnych Mistrzów Polski ze Szczecina. Bardzo cieszymy się z tak wspaniałych wyników, ponieważ ciężko na to pracowaliśmy podczas zajęć tanecznych, obozów letnich czy warsztatów tanecznych – dodaje Milena Kucharczyk, trener i prezes UKTS Destination.

Pozostali elbląscy tancerze także spisali się na medal. Srebrne krążki wywalczył duet Pola Kogut i Paulina Haza oraz mini formacja Destination Senior Team i mini formacja Destination Junior. Jak się okazało nie był to koniec medalowego Destination.

Brązowe medale z Twardogóry przywiózł także duet Anna Lewandowska i Katarzyna Bujalska oraz solistka Pola Kogut.

W piątek przed oficjalną imprezą XXII Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle, odbył się turniej towarzyszący w klasach tanecznych, podczas którego nasi tancerze 25 razy stawali na podium w kategoriach solo, duety, mini i formacje i formacje disco dance.

Poniżej wyniki:

Solo disco dance do 9 lat klasa E

1 miejsce – Paulina Haza

2 miejsce – Antonina Gugnon

3 miejsce – Barbara Kamińska

Solo disco dance do 11 lat klasa D

1 miejsce Pola Kogut

3 miejsce – Wiktoria Balicka

Solo disco dance 10-11 lat klasa E

1 miejsce – Anna Lewandowska

3 miejsce – Katarzyna Bujalska

Solo disco dance 12-13 lat klasa E

1 miejsce – Klaudia Kuczyńska

Solo disco dance 12-13 lat klasa D

2 miejsce – Julia Gosieniecka

3 miejsce – Amanda Becker

Solo disco dance 12-13 lat klasa C

2 miejsce Amelia Balicka

3 miejsce – Amelia Szlendak

Solo disco dance pow. 15 klasa D

1 miejsce – Monika Umpirowicz

Solo disco dance pow. 15 lat klasa C

1 miejsce – Martyna Zaroda

2 miejsce – Wiktoria Sudomierska

Solo disco dance pow. 15 lat klasa B

1 miejsce – Jagoda Umpirowicz

Duety disco dance do 11 lat klasa E+D

1 miejsce – Pola Kogut, Paulina Haza

2 miejsce – Anna Lewandowska, Katarzyna Bujalska

Duety disco dance 12-13 lat klasa E+D

2 miejsce – Julia Gosieniecka, Klaudia Kuczyńska

Duety disco dance pow. 15 lat klasa C+B

1 miejsce – Jagoda Umpirowicz, Wiktoria Sudomierska

Mini formacje disco dance do 11 lat

1 miejsce – Destination Kids

Mini formacje disco dance 12-15 lat

1 miejsce – Destination Junior Team

Mini formacje disco dance pow. 15 lat 

1 miejsce – Destination Senior Team

Formacje disco dance do 11 lat

1 miejsce – Destination Kids

Formacje disco dance 12-15 lat

1 miejsce – Destination Junior

– Gratulacje należą się dla wszystkich tancerzy za ich ciężka pracę włożoną w przygotowania oraz zaciętą rywalizację ze wszystkimi zespołami. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników, które pokazują, że zaangażowaniem i ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele – kończy Milena Kucharczyk, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.

UKTS Destination

Przekaż znajomym