Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W minioną sobotę 7 maja 2016 w Płocku odbyły się Mistrzostwa Europy i Puchar Świata federacji WADF w tańcu nowoczesnym. W Mistrzostwach wzięli udział tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego DESTINATION, którzy po sukcesach na Mistrzostwach Polski po raz pierwszy wzięli udział w turnieju rangi międzynarodowej.

Mistrzostwa Europy WADF, które w tym roku dobywały się w Płocku, zakończyły się kolejnym sukcesem dla młodych tancerzy z Zespołów Tańca Nowoczesnego Destination, działających przy Uczniowskim Klubie Tańca Sportowego. Z najważniejszej imprezy w tym roku nasi zawodnicy przywieźli sześć medali w tym aż jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe krążki.

Mistrzostwa Europy tradycyjnie stały na wysokim poziomie, a na parkiecie rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze z całego świata m.in. Szwecji, Turcji, Czech, Ukrainy, Rosji, Węgier, Bułgarii, Serbii oraz Polski. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy tancerze UKTS Destination. Najwyższe pierwsze miejsce i jednocześnie Mistrzostwo Europy zdobył duet do 11 lat – Pola Kogut i Paulina Haza z grupy Destination Kids.

Srebrne medale i tytuł Wicemistrza Europy zdobyła formacja Destination Kids oraz solista z grupy Destination – Amelia Szlendak.

Brązowe krążki i tytuł II Wicemistrza Europy zdobyła formacja Destination, solistka Karolina Rybicka z grupy Destination i solistka Wiktoria Sudomierska z grupy Destination Senior.

– Dla naszych tancerzy sam udział w Mistrzostwach był ogromnym wyróżnieniem dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tak wspaniałych wyników, ponieważ ciężko na to pracowaliśmy podczas zajęć tanecznych – dodaje Milena Kucharczyk, trener i prezes UKTS Destination.

Pozostali elbląscy tancerze także spisali się na znakomicie. W finale zaraz za podium na miejscu czwartym znalazły się mini formacje Destination oraz Destination Kids, solistki Patrycja Moneta, Julia Bronowicka i Monika Umpirowicz, jak również duet Aleksandra Relidzińska i Julia Bronowicka.

Miejsce piąte w finale zdobyła solistka Anna Lewandowska oraz mini formacja Destination Kids 2.

– Gratulacje należą się dla wszystkich tancerzy za ich ciężka pracę włożoną w przygotowania oraz zaciętą rywalizację ze wszystkimi zespołami, duetami oraz solistkami. Od godzin porannych po późne godziny wieczorne zacięcie rywalizowali i walczyli o każde wejścia do finałów. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników, które pokazują, że zaangażowaniem i ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele – kończy Milena Kucharczyk, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.

UKTS Destination

Przekaż znajomym