Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Podczas Gali z okazji Święta Policji, która odbyła się dziś (19.07) w sali kina Światowid odznaczono 4 policjantów i jednego pracownika Medalami za Długoletnią Służbę. Mianowano także na wyższy stopień 105 funkcjonariuszy Policji. W uroczystości wziął udział mł. insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Wśród zaproszonych na akademię gości znaleźli się m.in.: Sławomir Sadowski, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Zygmunt Kiersz Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ks. dr Jacek Jezierski Biskup Elbląski, Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląga oraz Zbigniew Lichuszewski Wicestarosta Elbląski. Obecni byli również przedstawiciele innych służb mundurowych i instytucji.

Akademię rozpoczęto prezentacją krótkiego filmu o pracy elbląskiej Policji. Następnie głos zabrał insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, który podziękował policjantom i pracownikom policji za trud, jaki wkładają w swoją codzienną pracę, samorządowcom oraz przyjaciołom, za pomoc i wsparcie.

Następnie wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Otrzymało je w tym roku 105 funkcjonariuszy oraz 5 osób, które odznaczono Medalem za Długoletnią Służbę.

Komendant Miejski Policji w Elblągu uhonorował pamiątkowymi statuetkami 25 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządów, innych służb mundurowych, instytucji oraz właściciele firm wspierających działania na rzecz bezpieczeństwo.

Mł. insp. Edward Szydłowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przekazał podczas gali kluczyki do nowego radiowozu, który zasili Wydział Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Jest nim nieoznakowane BMW, które wykorzystywane będzie jako wideorejestrator.

Przekaż znajomym