Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Będzie jak za dawnych lat. Usłyszymy turkot projektora i zobaczymy filmy wyświetlane z taśmy filmowej. A na ekranie Elbląg sprzed pięćdziesięciu lat. Jubileuszem z okazji 55 – lecia Kina Światowid w Elblągu rozpocznie się tegoroczny sezon cyklu Elbląg na dużym ekranie. Zapraszamy 27 września (środa) na godz. 18:00 do Dużej Sali Kina Światowid.

Jubileuszowy wieczór to pretekst do spotkania się widzów, obecnych i byłych pracowników Kina Światowid oraz przedstawicieli innych elbląski kin: Syreny, kina Orzeł czy kina Małego.

– Zapraszamy tych, którzy chcieliby tego dnia być z nami – zachęca Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie film „Zamech” , który miał premierę w 1967 roku w kinie „Zamech”. Film wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych, muzykę do niego skomponował Jerzy Maksymiuk.

– Film zachował się w najwyższej możliwej jakości, dzięki temu jest bezcenny dla historii Elbląga – mówi Juliusz Marek z telewizji Truso.tv, która jest współorganizatorem cyklu Elbląg na dużym ekranie.

Drugi prezentowany podczas jubileuszowego spotkania film pokaże Elbląg z 1975 roku. Przeniesie nas do momentu, w którym nasze miasto na dwie dekady stało się miastem wojewódzkim.

– Film w treści jest już znany, ale niezwykłe jest to, że będzie można go obejrzeć w jakości kinowej – zapowiada Juliusz Marek.

Patronat nad obchodami Jubileuszu 55-lecia Kina Światowid objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Telewizja Truso.tv.

Przekaż znajomym