Fot. nadesłane/UM Elbląg

Fot. nadesłane/UM Elbląg

Już od jutra (poniedziałek 17 czerwca) na Warszawskiej i Szarych Szeregów spodziewać się można utrudnień spowodowanych robotami drogowymi a co za tym idzie, zmianami w organizacji ruchu w tych miejscach. 

W związku z realizacją kolejnego etapu prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Warszawska – Żuławska na rondo, z dniem 17.06 br. (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. W dalszym ciągu na przedmiotowym skrzyżowaniu ruch odbywać się będzie jak na zwykłym skrzyżowaniu z podporządkowanym wlotem ul. Żuławskiej. Ruch na skrzyżowaniu odbywać się będzie zgodnie z przedstawionym schematem. Zarząd Dróg przypomina, że możliwy i zalecany (w szczególności dla mieszkańców północnych dzielnic miasta)  jest alternatywny dojazd do ul. Żuławskiej tj. ulicą Nowodworską, przez rondo na węźle Elbląg Zachód i drogą serwisową wzdłuż S7 na ul. Żuławską (schemat w załączeniu).

Z kolei, w związku z rozpoczęciem robót w ramach zadania pn. Odnowa ul. Szarych Szeregów w Elblągu, od dnia 17.06.2019 r. od godzin porannych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na tej ulicy na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Andersa. Z uwagi na prace rozbiórkowe związane z regulacją krawężnika i wykonywaniem nowej nawierzchni chodnika jezdnia zostanie zawężona (utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy), wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30km/h  oraz obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania.

W związku z utrudnieniami w ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych.

Przekaż znajomym