Warto patrzeć na znaki!

Warto patrzeć na znaki!

W piątek 11 listopada odbędą się elbląskie obchody Święta Niepodległości, w ramach których odbędzie się przemarsz ulicami miasta oraz Bieg Niepodległości. W związku z organizacją obchodów elblążanie muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu drogowym.

W godzinach 9:30-15:00 wyłączone z ruchu będą następujące odcinki dróg:

– jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 503 od Alei Tysiąclecia w kierunku północnym do ronda Browarna/Robotnicza/Teatralna, (ulice: Rycerska, Pocztowa, Robotnicza);

– jedna jezdnia ulicy Teatralnej od ronda Browarna/Robotnicza/Teatralna w kierunku wschodnim do skrzyżowania z ulicą 12 lutego;

– jedna jezdnia rogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania Teatralna/12 lutego w kierunku południowym do skrzyżowania z Aleją Tysiąclecia (ulice: 12 lutego, Hetmańska);

– na drodze wojewódzkiej nr 500 (Aleja Tysiąclecia) zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas jezdni w kierunku północnym na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hetmańską do skrzyżowania z ulicą Rycerską.

Trasa objazdu dla drogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania Teatralna/ Płk. Dąbka/12 lutego będzie prowadzić ul. Teatralną, a następnie drogą wojewódzką 503. Trasa objazdu dla drogi wojewódzkiej nr 503 od skrzyżowania ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego/Rycerska prowadzić będzie Al. Tysiąclecia, a następnie drogą wojewódzką 504.

W godzinach 9:30-15:00 utrudniony będzie wyjazd oraz wjazd z następujących ulic: Giermków, 1 Maja, Aleja Armii Krajowej, Królewieckiej, Odzieżowej, Zacisze, Winnej, Pestalloziego oraz Krótkiej. W wyjątkowych przypadkach funkcjonariusze Policji będą doraźnie przywracać drożność ww. ulic. W godzinach tych nieczynne będą również przystanki autobusowe znajdujące się na wyłączonych odcinkach dróg. W godzinach 13:00-15:00 nieczynna będzie również komunikacja tramwajowa.

Organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć”. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz organizatorzy.

Przekaż znajomym