combo

Już w najbliższą sobotę  (26 kwietnia) w elbląskiej hali CSB przy ulicy Grunwaldzkiej odbędzie się VI Międzynarodowy Turnieje Sambo, organizowany przez Stowarzyszenie Sztuk Walki „Fighter” w Elblągu. To już szósty raz jak do Elbląga zjeżdżają się zawodnicy z Polski i zagranicy by wziąć udział w turnieju Sambo Sportowego i Sambo Combat.

Zawody odbędą się w dziewięciu kategoriach wagowych Sambo Combat i pięciu kategoriach w Sambo Sportowym. Swój udział zapowiedziały drużyny z Polski, Rosji, Holandii, Czech, Litwy, Łotwy, Szwecji i Tadżykistanu.

– W zawodach udział weźmie około 100 zawodników. Taka ilość zgłoszeń utrzymuje się już od 2-3 lat. Stawia nas to w czołówce jednych z najważniejszych turniejów związanych z Sambo w Polsce a nawet i w Europie – mówi Rafał Wensławski, wiceprezes SSW Fighter w Elblągu.

Walki odbędą się w systemie pucharowym, rozpoczynając od najniższych kategorii wagowych. Każda walka trwa 5 min. i może być zakończona przed czasem poprzez nokaut techniczny lub poddanie się przeciwnika. Zawody sędziować będą sędziowie z Polski, Rosji i Lit

Wśród zawodników udział wezmą także utytułowani elblążanie, miedzy innymi: Jacek Matuszak – tegoroczny mistrz Rosji w walce wręcz, Julian Rynkowski – wielokrotny medalista międzynarodowych turniejów Sambo Combat, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w Sankt Petersburgu, Dawid Kamiński – stawiający coraz śmielej kroki w formule MMA, zdobywca I miejsca w V MTS w Elblągu, w kategorii wagowej do 80kg. Elbląski klub w sumie wystawi na zawody 20 zawodników.

Patronem szóstego turnieju miał zostać Fedor Jemielianienko, jednakże z powodów organizacyjnych wewnątrz FIAS nie mógł osobiście zaszczycić nas swoją obecnością. Mimo to zgodził się na wykorzystanie swojego wizerunku do promocji zawodów.

Zawody rozpoczynają się o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 17.00. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie losowanie nagród w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez sponsora. W przerwach między walkami będziemy mogli zobaczyć pokazy kickboxingu i judo. Młodzi zawodnicy z Rosji zaprezentują także scenki rodzajowe pod tytułem „Sambo na wesoło”.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Fot. Konrad Kosacz

Przekaż znajomym