fotograf-kadr

„Fotograf” – mroczny i zaskakujący thriller w reżyserii Waldemara Krzystka, z nagrodzonej Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni „Małej Moskwy” od 9 stycznia w Kinie „Światowid”.

Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze nadali mu przydomek „Fotograf”, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do naszego kraju, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest policjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

Nowy film Waldemara Krzystka, laureata gdyńskich Złotych Lwów za „Małą Moskwę”, reżysera popularnego serialu „Anna German” i „80 milionów” – polskiego kandydata do Oscara, jest klasycznym thrillerem. Miłośnicy gatunku natychmiast odkryją powinowactwo „Fotografa” z takimi głośnymi filmami jak „Milczenie owiec” czy „Psychoza”. Precyzyjny scenariusz z zaskakującym zwrotami akcji, intrygująca zagadka, dynamiczna fabuła i wytrawne aktorstwo – to warunki powodzenia kina sensacyjnego i Krzystek doskonale odnajduje się w tym gatunku, co zresztą wcześniej udowodnił solidarnościowym „heistmovie” – „80 milionów”.

Cena biletu: 14 złotych (normalny), 12 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem:http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

fot. kadr z filmu

 

Przekaż znajomym