Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Region w północnej Europie, który leży na terytorium czterech Państw: Rosji, Finlandii, Szwecji i Norwegii. To setki kilometrów nietkniętego środowiska naturalnego, krystalicznie czyste jeziora, lasy, bogata flora i fauna, ale przede wszystkim to kraina Świętego Mikołaja. Do Laponii wybierają się w najbliższą sobotę, 19 grudnia skrzaty żeby sprawdzić, czy Święty Mikołaj jest już gotowy na Święta.

W sobotę, 19 grudnia o godz. 11.00 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Skrzat w podróży przez świat.

Na kole podbiegunowym, w Laponii, święta Bożego Narodzenia trwają cały rok. Mikołaj przyjmuje gości, odpowiada na listy, Rudolf pasie się za domem.

– My odwiedzimy Laponię w grudniu. Na zajęciach edukacyjnych i filmowych poznamy sekrety pracy Mikołaja, dowiemy się gdzie dokładnie mieszka i dlaczego rozdaje prezenty – opowiada Aleksandra Bednarczuk, organizator cyklu. – Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonają ozdoby świąteczne, a na koniec odwiedzi je Święty Mikołaj z upominkami.

Dzięki zajęciom plastycznym, filmowym, czy  tanecznym najmłodsi łączą wspaniałą przygodą z zabawą oraz  nauką i to jest właśnie cel zajęć Skrzat w podróży przez świat.

Kolejna podróż skrzatów już w sobotę, 19 grudnia o godz. 11.00. Na zajęciach są pojedyncze wolne miejsca, ich koszt to 35 zł. Zapisy tel.  55 611 20 59 lub mailowe: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 17 grudnia.

Przekaż znajomym