marzec-w-kinie

„Snajper”, „Body/Ciało”, „Warsaw by Night” – to zaledwie przykłady filmowych nowości, które w marcu będzie można oglądać na ekranie Kina „Światowida”. Nie zabraknie także atrakcji z okazji Dnia Kobiet i spotkania w ramach „Elbląga na dużym ekranie”.

– „Idę” i „50 twarzy Greya” będzie można oglądać jeszcze w ten weekend – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. – Natomiast 2 marca zapraszamy na seans „Zamech i inni – elbląski przemysł w czasach PRL”.

Projekcje filmowe w ramach „Elbląga na dużym ekranie”, organizowanego przez CSE „Światowid” i Telewizję Elbląską, przeplatane będą ciekawostkami z historii elbląskiego przemysłu. Aktywni widzowie zostaną nagrodzeni upominkami od firmy Alstom. Wstęp jest wolny.

14 marca miłośników opery Kino „Światowid” zaprasza na kolejną transmisję w ramach The Metropolitan Opera. Tym razem na dużym ekranie, prosto z Nowego Jorku, będzie można obejrzeć „Panią Jeziora”. Poznamy historię córki przywódcy szkockiego buntu przeciwko królowi Jakubowi V, która kocha z wzajemnością Malcolma. Jednak ojciec przeznaczył ją innemu. Helena wzbudza też miłość w sercu samego króla… Opera „Pani Jeziora” rozpocznie się o godz. 18.45

A skoro o paniach mowa… Z okazji Dnia Kobiet można wybrać się do kina! Dokładnie 8 marca o godz. 17.30 rozpoczną się warsztaty rękodzieła.

– Każda pani, w dniu swojego święta wyjdzie z kina z prezentem – mówi Natalia Piotrowska.

Godzinę później organizatorzy „Dnia Kobiet w Kinie Światowid” zapraszają na film pt. „Warsaw by Night”.

Przegląd Współczesnego Kina Urugwajskiego w Kinie „Światowid” potrwa od 12 do 15 marca. Będzie to cykl czterech filmów pełnometrażowych. Wybrane zostały dzieła prezentujące wysoki poziom realizacji.

– Wszystkie cztery filmy łączy społeczna, głęboko humanistyczna tematyka, ujęta w formie tragikomedii, komedii romantycznej, czasem w puszczaniu oka do widza, czy w kinie drogi. Bohaterami filmów są niezamożni ludzie, żyjący w prostych warunkach (…). Jest to kino ciekawe, godne poznania  – zapewnia Jorge Pitsikalis, Konsul Honorowy Urugwaju z Gdańska.

„Papieska toaleta”, „Gigant”, „Zły dzień na wędkowanie” oraz „Podróż nad morze” – to tytuły na które zapraszają Ambasada Urugwaju i Kino „Światowid”.

A na jaki film warto wybrać się do kina?

– Nie zabranie dobrych polskich filmów – zapewnia Natalia Piotrowska. – Obecnie gramy „Disco Polo”, od 6 marca na ekrany naszego kina wchodzi „Warsaw by Night”, a 13 marca – „Body/Ciało”.

W repertuarze pojawią się także m.in. „Snajper”, „Fru” oraz „Seks, miłość i terapia”.

– 19 marca odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć Short Waves i wziąć udział w głosowaniu na najlepszy film krótkometrażowy – dodaje Natalia Piotrowska.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie kino.swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym