Warto patrzeć na znaki!

Warto patrzeć na znaki!

W najbliższą niedzielę w Elblągu odbędzie się finał prestiżowego cyklu Garmin Iron Triathlon. W zawodach weźmie udział ponad 500 zawodników z całego kraju. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do kibicowania. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie. Z tego też powodu elblążan czekają spore utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej. 

W niedzielę (27.07 br.) w godzinach 10:00-16:00 zamknięte dla ruchu kołowego będzie całe Stare Miasto. Nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z dzielnicy. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy ww. ulic oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.

Z ruchu wyłączony będzie również Most Unii Europejskiej. Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Radomską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze.

W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Tramwaje linii nr 1 i 3, w obu kierunkach, od ok. 10:00 do ok. 16:00 będą kursowały przez ul. Dąbka i Królewiecką. Z ruchu wyłączone zostaną przystanki autobusowe (tylko w kierunku al. Tysiąclecia):

–  przy ul. Robotniczej (przy skrzyżowaniu z ul. Królewiecką)

–  przy placu Słowiańskim (przy budynku poczty).

Autobusy linii nr 7 i 12 tylko w kierunku dworca i ul. Warszawskiej, od ok. 10:00 do ok. 16:00 będą kursowały objazdem przez al. Armii Krajowej i Hetmańską. Trasa powrotna obu linii pozostanie bez zmian i będzie biegła przez plac Słowiański.

Autobusy linii nr 11 będą kursowały po skróconej trasie, w obu kierunkach, od i do pętli przy al. Odrodzenia, tym samym autobusy nie będą dojeżdżały do Rubna i Nowakowa.

Autobus linii nr 14 będzie kursował po skróconej trasie, w obu kierunkach, od i do przystanku przy ul. Nowodworskiej (przy stacji paliw), tym samym autobus ten nie będzie dojeżdżał do pętli przy ul. Ogólnej.

Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora –http://www.irontriathlon.pl/triathlon-elblag/trasa/. Bardzo prosimy o ostrożność, zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć’’. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz organizatorzy.

Przekaż znajomym