Dobrej muzyki z pewnością nie zabraknie

Dobrej muzyki z pewnością nie zabraknie/Fot. Rafał Sułek

Już 10 stycznia na deskach elbląskiego Teatru odbędzie się wspaniałe widowisko – „W pewien styczniowy wieczór”. Zaśpiewają nasze uzdolnione Szalone i Szalony Małolaty, będzie muzyka na żywo, będą profesjonalni muzycy, w tym ci, którzy grają m.in. w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej.

To będzie wyjątkowy, styczniowy wieczór. Zdobywają najwyższe laury na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a ich występy na długo zapadają w pamięci. Tym razem Szalone i Szalone Małolaty, zespoły wokalne z Młodzieżowego Domu Kultury, a także wokaliści głogowskiego Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury zabiorą publikę w magiczny świat piosenek świątecznych. Nie będzie to jednak typowy koncert, a znacznie więcej. Rozgrzewające serca piosenki w klimacie świątecznym, wspaniałe stroje, urzekające aranżacje, doborowe grono muzyków i poruszający głos młodych solistów – na deskach Teatru Dramatycznego im. A. Sewruka będzie się działo. Pojawią się na nich młodzi wokaliści, od szóstego do 17 roku życia, a także kilkunastu muzyków, m.in. z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Nie zabraknie również młodzieży z Mini Studia Gier Dramatycznych z elbląskiego MDK-u.

– W ubiegłym roku zabraliśmy słuchaczy w magiczny świat kolęd, w tym roku będą to zupełnie nowe utwory, związane z klimatem świąt. W przygotowanie tego wydarzenia włożyliśmy dużo serca i maksimum pracy, zaangażowało się w nie około sto osób – opowiada Katarzyna Panicz, kierownik artystyczny tego wydarzenia, a także prowadząca zespoły wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury. – Mało tego, będziemy u siebie również gościć dziewięciu młodych artystów z Głogowa, ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury, a także ich instruktorkę, Dorotę Drozd.

„W pewien styczniowy wieczór” to prawdziwe widowisko muzyczne połączone z elementami teatru ruchu. Będzie radośnie i wzruszająco, nie zabraknie odpowiedniej oprawy artystycznej na wysokim poziomie.

Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szalone Małolaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, przy wsparciu władz Miasta Elbląga.

Bilety w cenie 25 zł (miejsca położone nieco dalej od sceny) oraz 35 zł nabyć można w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37 oraz przy ul. Warszawskiej 51.

Przekaż znajomym