Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Koleją warszawsko-wiedeńską mogło podróżować rocznie nawet 13 milionów pasażerów. Sala Koncertowa ZPSM mieści wprawdzie skromniejszą liczbę osób, ale muzyczny dystans dzielący stolice Polski i Austrii jest w stanie pokonać w ciągu kilku sekund. Już 22. września udowodnią to – siłą nie byle jakich, bo smyczkowych argumentów – muzycy EOK, którzy uroczyście zainaugurują swój 13. sezon artystyczny.

W podróż usłaną dziełami Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena Orkiestra wyruszy pod batutami dyrygenckiego duetu Sabrina Stachel-Piotr Jędrzejczyk. W związku zaś z tym, że inauguracja nie może obejść się bez solisty, spod smyczka Macieja Kułakowskiego popłynie pełnia wiolonczelowych emocji. A że mowa o zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego, to będziemy świadkami artystycznej uczty dla oczu i uszu.

Do epoki wiedeńskiego klasyka przeniesiemy się za sprawą jego Symfonii nr 4 B-dur op. 60 – choć kompozycja rozpoczyna się z prędkością „czterech nut na kwadrans”, swoim tempem niejednego melomana wciśnie w fotel. Dzięki Koncertowi wiolonczelowemu Panufnika poznamy siłę tkwiącą w geometrii – strukturę dzieła nasunęła kompozytorowi figura w kształcie migdału, mandorla palindromiczna. Z kolei Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową to utwór przesycony oryginalnym, karłowiczowskim liryzmem.

22.09.2019, niedziela, 18:00
Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Maciej Kułakowski – wiolonczela
Sabrina Stachel – dyrygent
Piotr Jędrzejczyk – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.
M. Karłowicz – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
A. Panufnik – Koncert wiolonczelowy
L. van Beethoven – Symfonia nr 4 B-dur op. 60

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Przekaż znajomym